Czy ta karta graficzna będzie wydajniejsza od 8600gt?


(Cyba91) #1

Witam, ostatnio chciałem sobie kupić 8600GT w DDR3, no ale dziś śledzę aukcje i zauważyłem że ta jest 'niby' wydajniejsza od 8600GT. Możecie coś o niej powiedzieć? http://www.allegro.pl/item1013298777_gi ... 600gt.html


(Chad2) #2

Napisz lepiej ile masz kasy na kartę?

Zestawienie GPU:


(Cyba91) #3

120zł bo zasiłkę musze zmienić :wink: I na zestawienie patrzyłem, i jest to niby ta sama karta tu i tam pod crossfire, ale na zestawieniu piszę że to OpenGl 3.2 a na aukcji że OpenGl 2, więc sam nie wiem :wink:


(Utrivv) #4

To raczej na pewno ta ale z zestawienia nie wynika że jest lepsza. Co najwyżej porównywalna.


(fiero) #5

Karty są mają podobną wydajność, może z minimalną przewagą Radeona. Nie szukaj testów porównujących te dwie karty bo będą się one miały nijak do stanu obecnego. Kiedy wypuścili 2600XT ATI była jeszcze w fazie nienajlepiej działających sterowników. Po kilku miesiącach po wypuszczeniu w/w modelu Catalysty wreszcie zaczeły spełniać swoją funkcję, niestety wtedy karta była poprostu już stara i nikt nie podejmował się kolejnych testów.

Akurat na ten model co podałeś założyłbym jakiś wentylator (przymocował do radiatora) jeśli myślisz o mocniejszym graniu, no chyba że masz naprawdę przewiewną obudowę.