Czy ta karta nadaje się do nowszych gier ? HD3870x2

Witam!

Mam kilka pytań odnośnie karty Ati radeon HD3870 x2 (2 procesorowa) może ktoś ją ma lub wie coś o niej :slight_smile:

A mianowicie :slight_smile:

1.Wie ktoś ile ona ma cm długości (licząc od samego początku)

2.Czy dam radę pograć na niej w BF3 (rozdziałka 1280x720), specyfikacje podam niżej.

3.Czy ta karta jest ogólnie dobra?Kupuję ją używkę za 180zł, ale mogę zaczekać i kupić coś do 300zł, co poradzicie? Problem jest taki,że bez tej karty mam teraz tylko jedną, na której działa tylko windows (jest “spalona” :slight_smile: ?

4.Możecie ogólnie opisać mój pc czy nadaje się on do nowszych produkcji typu Battlefield 3.?Co ewentualnie opłaca mi się wymienić ?

  1. Czy ta karta jest wydajniejsza od Twintech GTS 250 XT OC 512mb ddr3 256 bit ?

Mój komputer:

Procesor: Core i3 2100 3.10

Ram: ddr3 4gb 667 mhz

Karta: jak wyżej ?

Zasilacz:Chieftec 550w

Proszę o odp. osób obeznanych w tym temacie, inne głupie odp. będą usuwane!

Dzięki z góry za pomoc :slight_smile:

Sorry za jakiekolwiek błędy, jestem nowy na forum. Proszę o zrozumienie :wink:

vetox ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

LOL, przecież masz dobre części, wystarczy lepsza grafika i jest git.

Lepiej nazbieraj te 300 zł, bo za 180 to pograsz, ale nowsze tytuły, jakie wyjdą, to będzie ciężko.

Tylko, największym problemem jest to, że opłaca mi się kupić jedynie coś z używek, ale w Tarnowie znam tylko jeden sklep z takimi częściami i jest tylko 3870 i gts 250.Która z nich będzie lepsza?Jeśli znacie sklepy z używanymi częściami do komputera w okolicach Tarnowa, możecie napisać :slight_smile:

Jak na razie to mój budżet na kartę to jakieś 300 zł, więc pieniądze nie są wielkim problemem.

Bierz tą, masz gwarancję, a karta jest wyśmienita.

http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd4850-1gb-ddr5-px-256bit-dvi-hdmi-ds-box-471250502-9191-436170

Z tego co widzę to ta karta nie jest chyba taka dobra, pewnie nawet nie lepsza od 3870, bo widze ze ma taktowania bardzo słabe.

Sugeruje się trochę tą stroną http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych.

Proszę o wypowiedzi innych forumowiczów i o odpowiedzenie na moje pytania :slight_smile:

1.Referent ma 26.7cm.

2.Tak dasz radę na średnich albo na high (Zależy od mapki i ilości graczy).

3.Według mnie karta jest dobra jak na swoją cenę, lecz trzeba się liczyć z tym że na kartach dwuprocesorowych mogą występować mikro przycięcia.

4.PC ok, spokojnie pociągnie nowsze gry jaki i 3870X2.

5.Tak jest.

Według mnie jeśli kartę masz w sklepie w sowim mieści i masz pewność że nie jest po jakiś naprawach, to warto brać bo jest wydajnościowo trochę lepsza od 4850, jednak musisz się liczyć że mogą występować mikro przycięcia, które nie są aż tak uciążliwe. :stuck_out_tongue:

Standardowy R4850 (na kostkach GDDR3) był szybszy od R3870, a nawet niewiele odstawał od wersji X2. Tu masz wersję z 1GB pamięci GDDR5 (efektywnie 3600MHz), czyli właściwie jest to Radeon 4870 z lekko obniżonym taktowaniem rdzenia (R4870- 750MHz, R4850 - 625MHz, prócz tego niczym się nie różnią).

Tu masz test (jest tam również R3870 X2):

http://pclab.pl/art32994-6.html

R4850 z GDDR5 będzie wydajnościowo gdzieś pomiędzy zwykłym R4850, a R4870 (miej to na uwadze).

Pamiętaj, że karty dwuprocesorowe potrafią sprawiać problemy, również nie wszystkie gry obsługują takowe. W tej cenie (do ~300zł) nie znajdziesz lepszej karty, warto.

Jeśli już mówimy o tych dwóch procesorach w karcie to ile gier to obsługuje ( wszystkie nowsze?)jeśli jakaś gra nie będzie wykorzystywała drugiego procesora to wydajność bardzo spadnie? Jakie problemy z tym mogą być?

Na razie nie mam możliwości kupienia innej karty graficznej.

Która z tych kart jest lepsza:

-HD3870 x2

-Twintech GTS 250 XT OC ddr 3 ( tą miałem, ale na razie wymieniam ją na 3870 za tą samą cenę).

Czytałem na internecie,że tą 3870 można podkręcić rdzeń do 880 mhz :slight_smile: Czy to prawda ? Czy po podkręceniu fps znacznie wzrośnie?

Jeszcze jedno pytanko :slight_smile:

Czy dam radę ugrać w Battlefield 3 na ultra detalach( bez dx11 i aa) na rozdziałce 1280x720?

PS. Co to są te “mikro przycięcia”?

Są one bardzo odczuwalne ? Pierwsze słyszę coś o tym :slight_smile:

Możecie wyjaśnić na czym one polegają, kiedy występują ?

Jeśli gra nie obsługuje 2 rdzeni to wydajność spadnie tak jakbyś miał 1 rdzeń. Praktycznie wszystkie nowe gry obsługują 2 rdzenie. 3870X2 jest lepsza od GTS 250, i to sporo. Z podkręcaniem różnie bywa, każda karta podkręca się inaczej. W BF3 na ultra nie pograsz. Mikro przycięcia to sama nazwa mówi, przy karcie 2 procesorowej w niektórych grach występują. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o mikro przycięciach to zajrzyj na: http://www.google.pl/

:wink: