Czy ta karta spełni wymogi najnowszych gier (W tym W2)?

Witam :slight_smile:

Mój laptop (firmy Dell) składa się z 4GB Ramu, karty graficznej ATI Mobility Radeon 5470 HD (klik!) i procesora Intel Core i7 1.6 x4 (klik!). Mam zamiar kupić kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 275 (klik!). Oto następujące pytania.

  1. Czy będę mógł z nią (GTX 275) grać na najwyższych detalach w najnowszych grach (w szczególności Wiedźmin 2)?

  2. Czy jeśli nie, to wystarczy podkręcić procesor do 2.5? Dołączę do tego jeszcze pytanie - jak (prosiłbym o jakiś prosty programik)?

  3. Czy jeśli tą kartą graficzną (GTX 275) i podkręconym procesorem gry nie będą mi chodzić płynnie na najwyższych detalach - jaką wy kartę proponujecie?

Dodam jeszcze, żeby nie było - procesora nie mam zamiaru zmienić, TYLKO kartę graficzną!.

Cirmius , karta wystarczy do większości nowych tytułów, tylko powiedz mi jedno - jak chcesz ją zamontować w laptopie?

Laptop to nie stacjonarka.Na nim nie zagrasz i tak na full detalach.

Kłania się panu czytanie ze zrozumieniem :slight_smile: .

Hmm? Wybacz, ekspertem nei jestem. To podaj inną, którą mogę zamontować w laptopie, o ile jest taka możliwość…

@art ja na swoim jakoś gram na full detalach w niektóre tytuły, w2 trochę przycina przy dużej ilości ludzi. Ale bez dodatkowego wiatraka się nie obejdzie, bo po godzinie dwóch można jajko usmażyć.

@up Areh ma racje nie da rady. Są interfejsy pci-e na usb, ale to nie ma co nawet próbować bo to badziew jest i w dodatku bardzo trudno dostać, a i przepustowość minimalna.

Co do grafiki to w większości lapów jej nie zmienisz. Musiał byś otworzyć i zobaczyć, ale większość to integry więc nadziei se nie rób.

W laptopie praktycznie nie ma żadnych szans na wymianę karty graficznej, jak ma to miejsce w przypadku komputerów stacjonarnych.

Ponadto ta do której podałeś link, przeznaczona jest tylko do komputerów PC.

Odnośnie punktu 2: Chcąc podkręcić procka, to musiałbyś zapewnić wydajniejsze chłodzenie, a w przypadku laptopa też będzię to bardzo trudne do zrobienia, bo gdy chłodzenie będzie nie wyrabiać, to usmażysz tego procka.

Chciał chłopak pograć na laptopie i nie wyszło…jeżeli nadal jesteś zainteresowany grą na laptopie to na komputerswiat,pl był niedawno artykuł o super laptopie za 7000zł

jeżeli myślisz o laptopie do grania to musisz pszyszykować conajmniej 5 tysiaków no chyba że lubisz patrzeć jak się sprzęt męczy a co do wiedźmina to jest niezbyt dobrze zoptymalizowana gra i o graniu na lapku na full detalach możesz zapomnieć