Czy ta konfiguracja jest dobra

Procesor - AMD Athlon 64 3500+ BOX (Socket AM2) Orleans

Pamięć RAM - Kingston DDR2 1GB 667MHz CL5

Dysk twardy - Seagate 200 GB Barracuda 7200.10 (8MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Płyta główna - Asus M2N-E nForce 570 Ultra

Karta graficzna - GeForce 7300GT Galaxy 128MB TV & DVI (500/1400) (PCI-E) Zalman

Napędy optyczne - LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H20L LightScribe BOX white

Monitor LCD - 17" LG Flatron L1732P-SN

Do tego jakaś buda i zasiłka

Właśnie też podobny składałem. Więc dzięki radom wymieniłem płytę na DFI i tobie też radzę. Jaka zasiłka ma to obsłużyć? Po za tym ok.

Jaką płyte proponujecie DFI i zasiłkę

Procesor np na 3000+ i za ‘‘odzysk’’ kupić 800 MHz GoodRam Pro, dysk na Samsunga Spin Point 250 GB płyta napewno na DFI Infinty M2 Ultra nForce 4 i zasilacz nad jakim się zastaniawiasz.

Zasiłka:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=133875469

tylko musisz poszukać na allegro, ale zdarza się.

Płyta:

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=2 … UltraIIM2G

na cały zestaw mam ok 3500zł więc myśle nad jakimś Taganem lub Chiftec

MDN® zdaża się, ale czasami, np. można kupić Fortona 350W THA-P 80 zł

http://www.allegro.pl/item131789552_zas … a_gw_.html

To polecam Tagana:

http://www.allegro.pl/item132945651_tag … _raty.html

Nie bierz z serii u 2… Słyszałem , że niezbyt szczęśliwe modele.

Procesor - AMD Athlon 64 3500+ BOX (Socket AM2) Orleans

Pamięć RAM - Kingston DDR2 1GB 667MHz CL5

Dysk twardy - Samsung Spin Point 250 GB Sata II

Płyta główna - DFI Infinity NF Ultra II-M2/G (nVidia nForce4 Ultra) [DDR2, 2xPCI-E, FW]

Karta graficzna - GeForce 7300GT Galaxy 128MB TV & DVI (500/1400) (PCI-E) Zalman

Napędy optyczne - LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H20L LightScribe BOX white

Monitor LCD - 17" LG Flatron L1732P-SN

Zasilacz - TAGAN Easycon 480W U15 ATX v.2.1,

Czy teraz będzie dobrze

No jeżeli chcesz kręcić to procka możesz zmienić na 3000+ i pamiątki na Good Ramy. Jeżeli nie, to zestawik jest malinowy.

nie bede kręcić to zestaw dla mojej siostry

No to składaj . Powodzenia. :smiley:

Złączono Posta : 13.10.2006 (Pią) 23:41

Ale wiesz za taką kasę to ja bym złożył na Core2 Duo.

taki jak mój w podpisie - spokojnie się zmieścisz.

Kingstony są przereklamowane kup GoodRamy świetne pamięci i do tego made in poland :smiley:

Do 3500 z monitorem i C2D, raczej mogą być problemy :stuck_out_tongue:

Dziekuje wszystkim za pomoc nie spodziewałem sie tak szybkiej reakcji w parę minut mam gotowy zestaw. Jak złoże to dam znać jak chodzi.

Jeszcze raz dziekuje :smiley:

Własnie 2 dni temu próbowałem złozyć na allegro (wszystko nowe) i z monitorem samsunga 740N wyszło mi 3550. Więc się da . Ale musiałem zrezygnować , bo to komp dla kogoś i musiałem się zmieścić do 2800. Więc zlożyłem na AMD 3500+ AM2.

Złączono Posta : 13.10.2006 (Pią) 23:54

Spoko . Po to jesteśmy . Każdy z nas ma jakąś wiedzę i doświadczenie więc możemy pomóc :smiley:

nie kupuj amd pszesiadz sie na duo 2 core bije ich na głowe wydajnosc najlepsza do tej pory na rynku w grach i,t,p

Odpuść sobie AMD i weź Core 2 Duo E6300 - najtańszy Intel z tej serii, a po podkręceniu FX-62 dostaje przy nim zadyszki. Jak Cię stać to kup E6600 - dwa razy większy cache. Płytę z chipsetem 965 - może być G z grafiką X3000 (największe zaufanie mam do Asusa) - a kartę graficzną dokupisz później, gdyby zabrakło Ci kasy. Polecam dobre chłodzonko np. Scythe Ninja Plus - może pracować także pasywnie lub (nowsze Scythe Infinity). Na grafice dopilnuj DDR3 i sprawdź taktowania GPU i pamięci - są duże różnice na rynku. Na zasilaczu nie ma co oszczędzć ok. 400 (mocniejsze są znacznie droższe) Tagan, Enermax, Thermaltake, Chieftec. Budę dobrze wentylowaną np. Cooler Master Mystique lub Praetorian 730 (obie aluminiowe - jeden wielki radiator) ewentualnie Centurion 532 - wszystkie przód i tył z wentylami 12 cm - swieżego powietrza nigdy dosyć! Dobre są też Chieftec-i - do wyboru i koloru.

Pamiątki weź lepiej 800 - Kingston ma takie z radiatorami KHR. Dysk bardzo dobry, chociaż 250 byłaby rozsądniejsza - niewielka różnica w cenie.

Na prawdę przemyśl dobrze Intela - nawet w grach jest szybszy od AMD!:mrgreen:

To fakt . Mając 3500 do wydania poszedłbym Core2Duo na Twoim miejscu. Ale to Twój wybór.

A Gigabyte GA-965G-DS3 jest gorszy, to ma być komp dla siostry więc pewnie nie będzie grać to AMD 3500+ wystarczy, chyba że kompresje dekompresje itp. działanie na kilku programach, jak np ja lubie robić na obecnym :stuck_out_tongue:

ale czy mi starczy te 3500zł na cały zestaw łącznie z monitorem klawiaturą,myszką i głośniki. Może jakies konfiguracje podacie na Intel Core2 Duo