Czy ta Pamieć ram będzie pasować do Płyty Głównej

(Sawczyk) #1

Witam

Kupiłem ostatnio płytę główną MSI760GM-P33 oraz ram GoodRam DDR3-1600MHz CL9 .

I tu pojawia się problem ponieważ kupująć płytę nie zwróciłem uwagi że ma dwa gniazda ale DDR3-1333/1066/800 MHz .

I tu pytanie : Czy ta pamięć będzie działać na tej płycie czy nie ? Nie chce montować tego bo będę musiał rozpakowywać ram i będzie problem z ewentualną wymianą ramu .

(Cedar) #2

Jeśli gniazda i pamięci są DDR3, to OK, tylko pamięci będą pracowały pod niższą częstotliwością niż ich maksymalna.

Gniazda DDR3 zawsze są takie same, częstotliwością zarządza procesor/chipset.

(Sawczyk) #3

Czyli śmiało mogę podłączać ? Dzięki wielkie .

Pozdrawiam

(Cedar) #4

Masz pamięci lepsze niż wymaga płyta główna. To tak jakbyś do samochodu kupił opony o odpowiednim rozmiarze ale o większym indeksie prędkości, której ten samochód nie osiągnie lecz one będą się bardzo dobrze sprawowały.

(Johny) #5

Będzie działać,tylko na max częstotliwości pamięci jaką potrafi obsłużyć płyta jeśli masz np. DDR3 1600 będzie to 800 Mhz,albo mniej,zależy właśnie od płyty o ile częstotliwość będzię obniżona,najważniejszy jest typ pamięci do płyty obsługującej DDR2 nie wsadzisz DDR3,u ciebie ta pamięć będzie pracowała z częstotliwością 666.5 Mhz,DDR reaguje na dwa zbocza zegara,więc 666.5*2=1333 (to właśnie znaczy te 1333),to max potrafi obsłużyć płyta,przy DDR2 800 jest to 400 Mhz.