Czy ta Pamieć ram będzie pasować do Płyty Głównej

Witam

Kupiłem ostatnio płytę główną MSI760GM-P33 oraz ram GoodRam DDR3-1600MHz CL9 .

I tu pojawia się problem ponieważ kupująć płytę nie zwróciłem uwagi że ma dwa gniazda ale DDR3-1333/1066/800 MHz .

I tu pytanie : Czy ta pamięć będzie działać na tej płycie czy nie ? Nie chce montować tego bo będę musiał rozpakowywać ram i będzie problem z ewentualną wymianą ramu .

Jeśli gniazda i pamięci są DDR3, to OK, tylko pamięci będą pracowały pod niższą częstotliwością niż ich maksymalna.

Gniazda DDR3 zawsze są takie same, częstotliwością zarządza procesor/chipset.

Czyli śmiało mogę podłączać ? Dzięki wielkie .

Pozdrawiam

Masz pamięci lepsze niż wymaga płyta główna. To tak jakbyś do samochodu kupił opony o odpowiednim rozmiarze ale o większym indeksie prędkości, której ten samochód nie osiągnie lecz one będą się bardzo dobrze sprawowały.

Będzie działać,tylko na max częstotliwości pamięci jaką potrafi obsłużyć płyta jeśli masz np. DDR3 1600 będzie to 800 Mhz,albo mniej,zależy właśnie od płyty o ile częstotliwość będzię obniżona,najważniejszy jest typ pamięci do płyty obsługującej DDR2 nie wsadzisz DDR3,u ciebie ta pamięć będzie pracowała z częstotliwością 666.5 Mhz,DDR reaguje na dwa zbocza zegara,więc 666.5*2=1333 (to właśnie znaczy te 1333),to max potrafi obsłużyć płyta,przy DDR2 800 jest to 400 Mhz.