Czy ta strona ma w sobie wirusa?

Cześć mam problem mianowicie nie wiem czy nie mam wirusa na komputerze. Na innym forum pisali że to wirus i żebym kompa skanował, przeskanowałem przez ok. 2 godziny i nic nie wykryło. Dodam, że przez to nie raz mi nie czyta stron niektórych przeglądarek. W ogóle nie wchodziłem na tą stronę a mam ją w historii. Co to jest i czy to może być coś groźnego? Daje + za pomoc. 

To nie żaden wirus, gemius służy do liczenia liczby wyświetleń o ile się nie mylę 

1048.thumb.jpg.07d8fc2c60e3e31e2a71b711fKomu gemius liczy, temu rośnie.

Gemius zbiera bardzo dużo szczegółowych danych podczas korzystania ze stron w internecie, a nawet śledzi konkretne punkty na stronie gdzie klikamy.

Tu na forum też jest, jak widać. Można blokować szpiegostwo i przekierowania.

1048.jpg

Może mieć moje hasła czy coś? ;o

To nie jest keylogger żeby zbierał hasła. 

Wydawca dostaje  rodzaj kodu* od Gemiusa i musi go „zaszyć” na swoich wszystkich stronach.

Musi, to najciekawsze określenie. Ciastek śledzi URL, aż się dymi. Zakalec. Jak nie odmiana keyloggera, to pewnie UFO.

Na portalu tak samo, w google chrome, nawet nie ma blokowania reklam: http://prntscr.com/8v3hn1

Widać, że nie zależy to od przeglądarki.

To jak to usunąć?? Sorry nie zrozumiałem bo troszkę chaotycznie napisałeś. Czyli dokładniej jest to raczej coś groźnego?  

Coś Ty. To wszechobecne śledzenie użytkownika. Trzeba pilnować, żeby to tylko nie wlazło do rejestru np. przy okazji skorzystania z agenta pobierania. [HKEY_CURRENT_USER\Software\1Q1F1S1C1P1E1C1F1N1C1T1H2UtF1E1I]

W przeglądarkach można tylko chronić się przed inwazją ciasteczek przekierowujących, malware i śledzących. Wystarczy rozszerzenie disconnect, albo ghostery. Ze stron tego nie usuniesz, możesz tylko sprawić, żeby ta przykrość się nie ładowała.

Hit Gemius ogranicza się tylko do przeglądarki. Naprawdę groźne są linki do samo instalujących się wirusów. To najczęściej reklamy z zawartością szkodliwego frame.

Zainstaluj unchecky. Ja nawet nie mam antywirusa, a nic mi nie wejdzie. Raz eksperymentowałem i długo walczyłem.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Ja mam z kolei taki problem - jeżeli próbuję pobrać z DP jakikolwiek program, pojawia się komunikat: zablokowane, może zawierać wirusa lub oprogramowanie szpiegujące - dpdcn-s04.pl. Co jest grane?!