CZy tak można ? Co z prawem?!

Ostatnio wskoczył mi do głowy taki pomysł! Aby kupić jakąś antenę zewnętrzną 20dBi z AP (widziałem jedną za 150zł pisze na podstawie TEJ ANTENY!) na zasięg 3km! Potem podłączyć ją do rutera przez kabel RJ-45! Później u mojego dostawcy internetowego wykupić internet 16MB! :lol: I jeśli ktoś będzie chciał podłączyć się pod sieć to podejdę do niego spiszemy POROZUMIENIE wpisze hasełko itp. i niech płaci to 25 zł na miech!! Tylko czy to zgodne z prawem ?! :frowning:

Powiem Ci tak:

Jeśli chcesz podłączyć antenę do routera za pomocą kabla

to ja Ci gratuluję i życzę dalszych sukcesów, również w inwestycji, którą planujesz. Powodzenia…

kazkos

http://allegro.pl/item1177196737_ovisli … 20dbi.html

Wejdź i zobacz o to mi chodziło O.o 8) !!

Poczytaj!

Lepiej byś się wziął do normalnej roboty a nie kombinował jak koń pod górę. Za takie coś Twój dostawca od razu odetnie Ci Internet.

Poczytaj umowę kolego Najprawdopodobniej gdy dostawca się o tym dowie będzie po necie i będziesz płacił kare !!

Po za tym jak już chcesz być pomimo tego z prawem czeka cie rejestracja działalności gospodarczej bo pobierasz za to pieniadze !!

A musi wiedzieć!

JAk coś to pogadam z dostawcą i np. 20% rocznych dochodów do niego :stuck_out_tongue:

no jak sie dogadasz to ok

ale pozostaje sprawa działalnosci gospodarczej muszisz płacic podatki itp zeby to było legalne w 100%

Dodane 05.08.2010 (Cz) 12:52

bym zapomniał dostawca wątpię żeby się zgodził ponieważ sam może dostarczać internet tym osobom bez pośredników i za 100% ceny dla siebie

No a ile by kosztowało takie zarejestrowanie?

Powiem szczeze ze nie wiem ile by to kosztowało w twoim przypadku

ale wiem ze od dochodów miesięcznych musisz oddać chyba 22 albo 24 % podatku itp wiec tak defakto coraz mniej sie to tobie oplaca

No tak… :frowning:

A np. jak bym chciał sam w sobie być dostawcom internetu co w tedy?! Jak mieć tom firmę z tej branży?! :frowning: :expressionless:

U mnie działa tak siec nazywa sie MGK bo mieszkam w niedalekiej okolicy Piaseczna I to wyglada tak

Gosc mój kumpel :slight_smile: Zrobił sobie serwerownie złożona z 2 serwerów tam ma tzw bufor na strony żeby odciążyć łącze strony sa buforowane w serwerze :slight_smile: to raz

2 kupił łącze a w sumie 2 jedno 120 mb a 2 łącze o przepustowości 7,2 gb Światłowód płaci hurtem wiec sie opołaca

3 sprzęt musisz mieć sprzet drogi żeby wytrzymywał duzy ruch i oczywiscie dzielil pasmo bo nie dasz 16 mega 1 osobie bo zamuli cały net jak to utorrentowiec ;p

Wiec nie jest tak łatwo i trzeba niestety sporo włożyć żeby móc zarobić

Zasięg anteny zależy od różnych czynników. Te 3km to w otwartym terenie. Ściany wyraźnie ograniczają sygnał przy tej częstotliwości. Lepszy byłby wi-max, lecz ten wymaga zezwolenia na używanie częstotliwości.

Umowa z dostawcą musi obejmować możliwość dalszego udostępniania poza lokal, a te umowy są wyraźnie droższe. Pozostaje jeszcze założenie działalności gospodarczej i odprowadzanie VATu (VAT płaci klient). Jest też podatek dochodowy, ale on jest od dochodów, nie przychodów. Przychody mogą być, ale dochodów nie, bo są przecież koszty działalności i amortyzacji sprzętu.

jest możliwość że usługodawca się nie dowie o czymś takim jeżeli osoba która będzie ciągnąć od ciebie net zmieni adres MAC na twój, ale tak do końca nie jestem pewien tego , po za tym wszystko co opisałeś w tym temacie jest nie zgodne z prawem , chyba że wykupisz specjalną usługę u tego dostawcy, a sam założysz działalność.

Pablax ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Życzę szczęścia. Wątpię żebyś gdziekolwiek znalazł coś takiego jak kabel RJ-45. To jest standard złącza, a nie przewodu.

Anten na Allegro się z zasady nie kupuje - a już na pewno nie kupuje się takich wynalazków (w dodatku z podanym zasięgiem w km - skąd sprzedawca na Allegro ma wiedzieć jakie są u ciebie warunki terenowe?). W dodatku to ma przecież antenę kierunkową. Proponuję oddzielny access point, oddzielną antenę DOOKÓLNĄ (sprzęt najlepiej na 5 GHz), bez wynalazków typu 20 dB, które jeśli w ogóle będą działać, to na bliskich odległościach będą powodować przesterowania sygnału. I odpowiednią wiedzę na ten temat. Inaczej przez specjalistów zostaniesz zrównany z… moczem.

Polecam fachowe fora:

Tam znajdziesz nawet tematy dotyczące zakładania działalności gospodarczej.

A jeśli chodzi o nadawanie z wysoką mocą - są ograniczenia ustawowe. Inna sprawa, że w pasmach amatorskich nikt ich nie egzekwuje (powinien to robić UKE). Co innego gdybyś zakłócał częstotliwości licencjonowane (od radia czy TV) czy też np. wojskowe.