CZy tak można ? Co z prawem?!

(Pablax) #1

Ostatnio wskoczył mi do głowy taki pomysł! Aby kupić jakąś antenę zewnętrzną 20dBi z AP (widziałem jedną za 150zł pisze na podstawie TEJ ANTENY!) na zasięg 3km! Potem podłączyć ją do rutera przez kabel RJ-45! Później u mojego dostawcy internetowego wykupić internet 16MB! :lol: I jeśli ktoś będzie chciał podłączyć się pod sieć to podejdę do niego spiszemy POROZUMIENIE wpisze hasełko itp. i niech płaci to 25 zł na miech!! Tylko czy to zgodne z prawem ?! :frowning:

(Cieply5) #2

Powiem Ci tak:

Jeśli chcesz podłączyć antenę do routera za pomocą kabla

to ja Ci gratuluję i życzę dalszych sukcesów, również w inwestycji, którą planujesz. Powodzenia...

(Pablax) #3

kazkos

http://allegro.pl/item1177196737_ovisli ... 20dbi.html

Wejdź i zobacz o to mi chodziło O.o 8) !!

Poczytaj!

(prz3m3k84) #4

Lepiej byś się wziął do normalnej roboty a nie kombinował jak koń pod górę. Za takie coś Twój dostawca od razu odetnie Ci Internet.

(Adrian Tomaszewski) #5

Poczytaj umowę kolego Najprawdopodobniej gdy dostawca się o tym dowie będzie po necie i będziesz płacił kare !!

Po za tym jak już chcesz być pomimo tego z prawem czeka cie rejestracja działalności gospodarczej bo pobierasz za to pieniadze !!

(Pablax) #6

A musi wiedzieć!

JAk coś to pogadam z dostawcą i np. 20% rocznych dochodów do niego :stuck_out_tongue:

(Adrian Tomaszewski) #7

no jak sie dogadasz to ok

ale pozostaje sprawa działalnosci gospodarczej muszisz płacic podatki itp zeby to było legalne w 100%

-- Dodane 05.08.2010 (Cz) 12:52 --

bym zapomniał dostawca wątpię żeby się zgodził ponieważ sam może dostarczać internet tym osobom bez pośredników i za 100% ceny dla siebie

(Pablax) #8

No a ile by kosztowało takie zarejestrowanie?

(Adrian Tomaszewski) #9

Powiem szczeze ze nie wiem ile by to kosztowało w twoim przypadku

ale wiem ze od dochodów miesięcznych musisz oddać chyba 22 albo 24 % podatku itp wiec tak defakto coraz mniej sie to tobie oplaca

(Pablax) #10

No tak.... :frowning:

A np. jak bym chciał sam w sobie być dostawcom internetu co w tedy?! Jak mieć tom firmę z tej branży?! :frowning: :expressionless:

(Adrian Tomaszewski) #11

U mnie działa tak siec nazywa sie MGK bo mieszkam w niedalekiej okolicy Piaseczna I to wyglada tak

Gosc mój kumpel :slight_smile: Zrobił sobie serwerownie złożona z 2 serwerów tam ma tzw bufor na strony żeby odciążyć łącze strony sa buforowane w serwerze :slight_smile: to raz

2 kupił łącze a w sumie 2 jedno 120 mb a 2 łącze o przepustowości 7,2 gb Światłowód płaci hurtem wiec sie opołaca

3 sprzęt musisz mieć sprzet drogi żeby wytrzymywał duzy ruch i oczywiscie dzielil pasmo bo nie dasz 16 mega 1 osobie bo zamuli cały net jak to utorrentowiec ;p

Wiec nie jest tak łatwo i trzeba niestety sporo włożyć żeby móc zarobić

(MaRa) #12

Zasięg anteny zależy od różnych czynników. Te 3km to w otwartym terenie. Ściany wyraźnie ograniczają sygnał przy tej częstotliwości. Lepszy byłby wi-max, lecz ten wymaga zezwolenia na używanie częstotliwości.

Umowa z dostawcą musi obejmować możliwość dalszego udostępniania poza lokal, a te umowy są wyraźnie droższe. Pozostaje jeszcze założenie działalności gospodarczej i odprowadzanie VATu (VAT płaci klient). Jest też podatek dochodowy, ale on jest od dochodów, nie przychodów. Przychody mogą być, ale dochodów nie, bo są przecież koszty działalności i amortyzacji sprzętu.

(Kuczkowiak) #13

jest możliwość że usługodawca się nie dowie o czymś takim jeżeli osoba która będzie ciągnąć od ciebie net zmieni adres MAC na twój, ale tak do końca nie jestem pewien tego , po za tym wszystko co opisałeś w tym temacie jest nie zgodne z prawem , chyba że wykupisz specjalną usługę u tego dostawcy, a sam założysz działalność.

(Agatonster) #14

Pablax ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Kpc21) #15

Życzę szczęścia. Wątpię żebyś gdziekolwiek znalazł coś takiego jak kabel RJ-45. To jest standard złącza, a nie przewodu.

Anten na Allegro się z zasady nie kupuje - a już na pewno nie kupuje się takich wynalazków (w dodatku z podanym zasięgiem w km - skąd sprzedawca na Allegro ma wiedzieć jakie są u ciebie warunki terenowe?). W dodatku to ma przecież antenę kierunkową. Proponuję oddzielny access point, oddzielną antenę DOOKÓLNĄ (sprzęt najlepiej na 5 GHz), bez wynalazków typu 20 dB, które jeśli w ogóle będą działać, to na bliskich odległościach będą powodować przesterowania sygnału. I odpowiednią wiedzę na ten temat. Inaczej przez specjalistów zostaniesz zrównany z... moczem.

Polecam fachowe fora:

Tam znajdziesz nawet tematy dotyczące zakładania działalności gospodarczej.

A jeśli chodzi o nadawanie z wysoką mocą - są ograniczenia ustawowe. Inna sprawa, że w pasmach amatorskich nikt ich nie egzekwuje (powinien to robić UKE). Co innego gdybyś zakłócał częstotliwości licencjonowane (od radia czy TV) czy też np. wojskowe.