Czy tak się robi logo?

Witam! Nauczyciel z mojej szkoły, który prowadzi firmę zlecił mi zrobienie loga jego firmy, które widnieć ma na jego nowym jachcie. Zrobiłem 3 propozycje :wink: Ale jako, że pierwszy raz projektuję logo to nie wiem jak ono ma wyglądać… wiem tyle, że ma być proste… Propozycje zamieszczam poniżej… pomożecie mi udzielając jakiś rad wskazówek i oceniając dotychczasowe wypociny? Będę wdzięczny za wszelką pomoc :wink:

2f3bcc3cfada71d2m.jpg

74bdd77dc8c36cd4m.jpg

741d63377b84d961m.jpg

Powiem tak, projekt powinien być prosty, aby potem ewentualne wykonanie go na jachcie było łatwiejsze, a moim zdaniem logo nr. 1 jest najlepsze, ale ten wzorek jest dość mocno skomplikowany, może zamiast tego, na przykład zastąpić je kotwicą. :roll:

Tamte prace, są trochę zbyt mocno przekombinowane. :?

Moim zdaniem niestety żadne z tych tu podanych nie nadaję się na logo firmy, a już szczególnie na jacht. Jeśli logo ma być proste to zastosuj minimalizm, nie taka czcionka. Sporo błędów, poszukaj tutoriali i poćwicz.

też mi się wydawało, że przekombinowane… mój stary mówił, że są ok ale wiecie… :stuck_out_tongue:

spróbuję z samym napisem i tak jak mówicie z kotwicą :smiley:

dzięki, jeszcze się odezwę :wink:

EDIT

f97442c89c613145m.jpg

Idź na forum graficzne :wink:

Słabe to coś, nie nadaje sie nawet na forum a co dopiero do firmy!

Ojj chłopie co my CI mówiliśmy? Po co te “bajery” w tekście, no i ten kolor :x Minimalizm, prostota, a nie wszystkie opcje włączone w Blending options.

Napis daj w kolorze ciemnoniebieskim, z ładną zaokrąglaną czcionką, bez zbędnych bajerów. www.dafont.com - tutaj masz trochę czcionek do wyboru. A tą gwiazdę zrób w kolorach jakie masz na żaglu, będzie się ładnie razem z napisem komponować.

Sądzę iż 2 ponieważ wygląda najbardziej naturalnie ale powinieneś użyć Adobe photoshop nawet demo żeby było gładziej

nie uzywaj zbednych efektow jakis outer glow’ow shadowow, bevel n emboss

logo to po

  1. typografia tzn. dobry font… bez czarowania zwykly prosty landy font

  2. obraz najlepiej przewaznie wektorwy bez zbednych bitmap.

  3. prostota wykonania cos prostego ladnie wygladajacego bvez zbednych bajerow wodotryskow

Jeśli miałbym wybierać z propozycji powyżej to zagłosowałbym na logo nr 2.

Ciekawy wzór, czcionka okay.

Za to zupełnie nie spodobał projekt nr 3.

W projekcie pierwszym fajne logo ale czcionka nijaka.

Ostatnia fotka - też raczej odpada.

Zgadzam się z przedmówcami.

Logo powinno być proste, a co do kolorków, jeśli ktoś ma na to odpowiedni budżet to może sobie pozwolić na rózne “tęczowe” eksperymenty bo niby dlaczego nie :wink: