Czy tak skonstruowana sieć będzie działać?

Czy tak jak na schemacie skonstruowana sieć będzie działać?

schematsieci.th.jpg

w skład jej wchodzą:

Nie chcę ciągnąć kabla między domami, a w drugim (bez linii telefonicznej) musi być Wi-Fi. Obecnie udostępniam połączenie po prostu z routera TD-W8910G, ale nie daje to w 100% zadowalającego efektu.

Powerline Ethernet działa tylko w tej samej fazie. W tym przypadku masz dwa odrębne domki z rożnymi fazami - nie będzie to działać.

OK! Dziękuję bardzo. Czyli zmiana planów. Napisz mi proszę, czy TL-WA701ND http://www.tp-link.com/pl/products/prod … TL-WA701ND rzeczywiście wzmocni siłę sygnału? Rozumiem, iż z routerem TP-Link ADSL TD-W8910G bezproblemowo mogę połączyć go skrętka?

Nie rozumiem…

Po co Ci dwa routery?

Najlepiej kupić jeden router ADSL + dokupić dwie anteny o sile sygnału >14dBm (jedna wkręcić na stale do routera - będziesz miał sygnał w pierwszym domku; a druga na przedłużaczu, wystawić za okno/przy oknie - sygnał do drugiego domku). Oczywiście router musi mieć dwie, bądź więcej wykręcanych anten.

Podaj jakie są odległości od domków i z czego zbudowane są te domy.

Najlepszym rozwiązaniem była by skrętka miedzy domkami + dwa routery spięte w WDS (jeden router jest nadrzędny i przekazuje wszystkie informacje do drugiego) całością zarządzasz z poziomu tylko jednego routera.