Czy taka konfiguracja komputera będzie odpowiednia

Witam serdecznie,

Jako że mam pewne zaległości jeśli chodzi od hardware (ostatnio kompa składałem 3 lata temu) chciałbym się was doradzić paru rzeczy. Mianowicie chodzi mi o to czy poniższa konfiguracja kompa będzie dobra, czy wszystkie podzespoły będą do siebie pasować.

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3,00GHz S-775 BOX

Mainboard: Gigabyte GA-EP35-DS3

Grafika: Gainward GeForce 9800GT 1GB DDR3 256bit DVI HDMI D-SUB PCI-E BOX

RAM: OCZ Reaper HPC DIMM DDR2 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5

Cena takiego zestawu (+zasilacz) to ok 2300zł czy za tą cenę mogę mieć coś lepszego?

Jaki zasilacz dobrać do tego zestawu? 500W wystarczy?

Czytałem że ta płyta główna pasuje do tego procka, ale to jest tylko DDR2, czy nie lepiej kupić jakąś inną z ddr3 (jeśli tak to jaką)

I ostatnie pewnie głupie pytanie czy HDMI na karcie grafiki oznacza że mając monitor HD będę mógł oglądać filmy i grać w gry w tejże jakości?

Bardzo proszę o odpowiedzi :slight_smile:

Dziękuje z góry :slight_smile:

zasadniczo może być aczkolwiek dołożyłbym do mocniejszej grafiki np hd4850, zasiłka 500W np. OCZ wystarczy, hdmi to jest wyjście do podłączenia monitora telewizora z wejściem hdmi.

Jeśli umiesz podkręcać to możesz zrezygnować z E8400 na rzecz najtańszego dostępnego E7xxx zaoszczędzona kasę przeznaczyć właśnie na Radeon-a 4850

Procesor: Phenom II X3 720 - 660zł

Chłodzenie procesora: Pentagram Karakorum - 79zł

Pasta Termoprzewodząca: -

Płyta Główna: Gigabyte GA-MA770-UD3 -330zł

RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5 - 190zł

Karta Graficzna: Palit Radeon HD4850 512MB DDR3 - 599zł\PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 - 869zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 - 250zł

Razem: 2108\2378zł

polecam:

Mainboard: Gigabyte GA-EP45-DS3R

@Mergol: poczytałem o konfiguracji którą przedstawiłeś i…przekonałeś mnie :wink: Tylko mam jeszcze pytanie, jak to jest z ramem, czy nie lepiej zainwestować z DDR3? Czy wzrost wydajności będzie bardzo odczuwalny ewentualnie?

I jeszcze jedno pytanie mam jeszcze starego CRT a ten Radek nie ma już wtyczki analogowej z tego co widzę, nowy monitorek planuje kupić za ok 3 miesiące, czy da radę kupić jakąś przejściówke chwilowo?

Moim zdaniem jest chyba jeszcze zbyt wcześnie żeby inwestować w DDR3 bo jest to raczej nieopłacalne ale mogę się mylić… :wink:

Z tego co wiem przejściówkę dostaniesz razem z kartą graficzną (przynajmniej ja tak miałem(Asus) ale myślę że to już standard i każdy producent dodaje do swojej karty taką przejściówkę. :slight_smile:

Dziękuje wam bardzo za pomoc :roll:

Mam jeszcze jedno pytanko :slight_smile: Czytałem pare testów i wszędzie Phenom II X3 720 wypadał dobrze, ale trafiłem na ten test: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4797 i powiem szczerze że zjechali go równo… w dodatku porównując do C2D z rodziny E7xxx, gdzie na innych stronach jest napisane że dorównuje a czasami przewyższa E8400. Więc jak z tym jest? Czy rzeczywiście ten procek nie wydala w niektórych grach?

Zamiast 9800GT wziąłbym Radeona 4830 od ASUSA (EAH4830) ma wydajne i ciche chłodzenie.

Jeżeli kupisz grafikę w wersji BOX to na 200% masz przejściówkę.

Bru2s gdzieś czytałem że to wina Windows XP że tak blado wypadł na egiełdzie, a w innych testach dobrze wypada, bo Windows Vista lepiej sobie radzi z tym prockiem.

Ok, jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Czytając dalej różne testy, dochodzę do wniosku czy nie lepiej dopłacić trochę i zamiast Radeona HD4850 512MB DDR3 wziąć GForce 9800GTX+. w większości testów wypada lepiej od radka, podobno ma lepsze stery i ogólnie lepiej sprawuje się w grach.

Czekam z niecierpliwością na odpowiedz :slight_smile:

Różnica nie jest duża (często Radeon wygrywa, zależy od testów), ale ja bym brał Radeona z powodu na to, że procesor AMD.

Teraz HD4850 a 9800GTX+ to ta sama cena.