Czy taka konfiguracja routera jest poprawna?

Witam,

Podczas pisania tego postu prawdopodobnie (po przedstawieniu samemu sobie sytuacji) znalazłem problem :slight_smile: Miałem problemy z notorycznymi przerwami w dostawie internetu, nawet znikała cała sieć wifi. Jest taka opcja: Assign a Ethernet port: LAN1, czyli jeśli dobrze rozumiem muszę do portu LAN 1 na routerze podpiąć kabel od internetu (internet radiowy). Kabel był podłączony do portu LAN 2. Jak myślicie, czy to była przyczyna problemu?

Pozdrawiam.

Kabel od internetu wpina się w port wan a kable wychodzące do urządzeń w porty lan.

No to już nie wiem… Mam podłączony kabel od anteny(odbiornika) do routera do portu LAN i internet jest, jednak z problemami opisanymi wyżej. Od czasu jak podłączyłem ten kabel do innego portu LAN, kilka godzin temu (jak opisałem wyżej) internet działa.

Też miałem do portu lan1 wpięte w starym domu, internet radiowy też mam, jak przenosili na nowy dom to skonfigurował dostawca do wana (niebieskiego), a podaj dostawce i modem rutera.

Router mam ten:

http://dlink-manuals.org/dlink-dsl-2740b-user-manual/1/

Jeśli chodzi o dostawcę internetu: jest to lokalnie działająca firma (na ich stronie jest inforamacje, że są częścią iNET - u)

Zrób normalna konfiguracje masz skypa?