Czy taka temperatura jest odpowiednia/bezpieczna dla komputera?

Witam
Wczoraj mój komputer samoczynnie się wyłączył podczas grania, gdy chciałem go od razu po tym włączyć, zaczął się restartować podczas uruchamiania, poczytałem w internecie że jest to spowodowane przegrzewaniem się komputera, więc w między czasie jak komputer stygł, wyczyściłem go z kurzu i po jakichś 30min. uruchomiłem komputer. Od wczoraj nie miałem więcej problemów z komputerem, ale temperatura nadal wydaje się za wysoka. I tutaj pojawia się pytanie, czy do czasu aż nie znajdę sposobu na zmniejszenie temperatury, nie powinienem zrezygnować grania i ograniczyć się tylko do przeglądania internetu, czy taka temperatura jest bezpieczna dla komputera?

Temperatura w spoczynku

Temperatura podczas grania

Porządna konserwacja z kurzu.

Wydajniejsze chłodzenie CPU.

Dodatkowe wentylatory w budzie.

Bardzo ważne - lokalizacja jednostki, aby była swobodna cyrkulacja powietrza.

Czym niższe temperatury tym lepiej.

Procek bardzo wysoka temperatura nawet jak na boksowe chłodzenie i duże obciążenie. Chyba masz bardzo małą obudowę i bajzel z kablami bo temperatury bardzo wysokie.

Obudowa dwa lata temu kosztowała jakieś 300 zł. więc faktycznie nie jest to jakiś rarytas. Środki na zakupy do komputera (żeby zmniejszyć temp.) będę miał z jakieś dwa tygodnie, czy do tego czasu powinienem zrezygnować z grania, czy taka temperatura przez ten czas może jakoś poważnie zaszkodzić komputerowi, i
czy problemem jest tylko temperatura CPU czy też GPU? Na stronie GEFORCE jest napisane że max. temp. dla mojej karty graficznej to 98 stopni.

Zjarać się nie powinien ale temperatury są wysokie. Prędzej restarty się pojawią. Twój sprzęt więc decyduj.

Za oknem gorąco, to i komputer się grzeje. Normalka. Spróbuj zapewnić lepszą cyrkulację powietrza zarówno w środku obudowy, jak i na zewnątrz (np. odsuwając budę od szafek czy ścian).

Chłodzenie prawie 2800RPM ja bym szału przy takim wiatraku dostał, zwłaszcza jak widać te obroty nic nie dają.

Możliwe, że pasta pod wentylatorem jest już wspomnieniem.

Jak BOX-owe to klej Intela się wygrzał :slight_smile:

Pod wentylatorem się pasty nie daje bo to nie ma sensu :wink:

1 polubienie

Jaki pan spostrzegawczy sie znalazł ale z ciebie śmieszek heh :wink:

Geniuszu błyskotliwy jak ja położysz na CPU to tez będzie pod wentylatorewm jak go założysz na CPU :smiley: