Czy taki fps jest normalny?

Witam.Niedawno zakupiłem nowy komputer z systemem Windows Vista Home Premium 64bit.Moim zdaniem w grach mam zbyt mało fps.Gdy gram w NFS ProStreet to gdy zaczynam wyścig i startuje w nim kilku komputerowych przeciwników fps spada mi w granice 15-20 (bez przeciwników około 30-50) :? Ustawienia mam 1024x760,a detale wszystkie na minimum.

Grę crysis mam tak samo ustawioną graficznie i podobnie dzieje się z klatkami.Gdy atakuje mnie więcej ludzi to fps bardzo spada, a gdy jest spokojnie to utrzymuje się w granicach 25-30fps.Czy taki fps jest normalny?? szczególnie w przypadku nfs?

Mój sprzęt to: Athlon 5000+ 2x2,6ghz,4GB Ram 800mhz,Gainward GF9600GT 512mb, 256bit,Vista Home Premium 64bit

Jak na taki sprzęt to rzeczywiście mało fps,masz najnowsze sterowniki do grafiki?

masz podpięte dodatkowe zasilanie do karty graf?

jaki tam masz zasilacz

U mnie na max detalach i rozdzielczości 1280x1024 AAx2 jest 18FPS ale da się grać nic się nie tnie. U Ciebie faktycznie trochę mało, sterowniki najnowsze zainstaluj.

jakie masz stery??

Jeżeli kupowałeś gotowego kompa to po sprawdzaj czy nie masz pełno śmieci w systemie, sprawdź czy nie masz jakiegoś syfu, i tak jak radzą inni zainstaluj najnowsze stery do grafy i płyty głównej.

Winowajcą w ostateczności moze być 64-bitowa Vista

Sterowniki raczej. Ja miałem 35fps na starcie na starych sterownikach, nie wiem jak jest teraz bo nie mam już pro street ale w niektórych grach nawet 20 fps więcej.

Obecnie używam wersji 169.39, też muszę przeinstalować na nowsze.

To się chyba wyklucza nawzajem oO

Nie tnie to się przy 30-35 FPS, przy 18 FPS to grać nie da się w TDU i NFS PS

Ludzie, chyba że Fraps źle pokazuje ale na prawdę nie tnie się jak mam to Wam udowodnić?

Płynne to jest 60fps’ów, w przypadku 30-tu jeszcze można udawać, że jest płynnie ale poniżej to już nie za bardzo.

I nie musisz nic udowadniać :slight_smile:

Płynie to jest 32fps :slight_smile: Zobacz sobie jaka jest różnica 30fps a 32fps. Optymalnie oczywiscie 40fps. 60fps jest nie do odróżnienia od 40. Tylko program to pokaże, ludzkie oko tego nie zobaczy.

Jak wyłączyłem AA to mam ponad 35FPS. I nie widzę różnicy między włączonym AA a wyłączonym nic sie nie przycina.

Mam zaprogramowane oko, ja to widzę :stuck_out_tongue:

Zasilacz mam Neotec Maximus 440w.Zainstalowałem najnowsze sterowniki i fps się troche polepszył ale nadal jest dosyć mały ;/ A i mam pytanie: w Crysisa grać na DX9 czy DX10 ?? na którym powinien być lepszy fps?

DX10 jest tylko na Win Vista, na 9 powinieneś mieć więcej fps.

zazwyczaj w DX9 jest 30-40% więcej FPS już w DX10.

W 3D marku 06 mam zaledwie około 4000pkt :expressionless: