Czy taki komp nada się do Visty Business?

bo tylko taką legalną mam, w inne nie mam zamiaru się bawić, bo mam XP też legala więc jeśli nie łyknie to szkoda zachodu.

Dodam, że widoczny tam RAM jest o 256 większy, bo na kartę grafiki zabrało (nie wiem na czym to polega, że w stacjonarnym tego nie mam, po prostu jak jest RAM to jest RAM a tu takie cuda ale ok).

Dysk twardy: c: 11,7 GB i drugi 97,6 GB. Mam świadomość, że ten pierwszy chyba trzeba będzie powiększyć. Ale chodzi o to, czy będzie płynnie działał, jeszcze pragnę zauważyć, że bezpieczeńśtwo to podstawa w moim przypadq więc Kaspersky obowiązkowy.

post-26463-13856533606116_thumb.jpg

Wątpie że ruszy, instaluj XP.

Słaby procek,małe dyski,za mało ramu,przy Viście trzeba mieć conajmiej 1 GB,najlepiej więcej,nawet jak kupisz jakimś cudem kartę zgodną z DirectX 10 na AGP,bo w starszych kompach nie ma PCI-E to i tak będzie się ona nudzić np.

na GF 440 MX Aero nie odpalisz,wejdzie tylko pulpit z Visty Basic

Ruszyć ruszy ale sobie nie zawojujesz długo instaluj lepiej XP :wink:

Zamiast zaśmiecać forum zapytam się tutaj bo sprawę mam podobną. Chodzi o opłacalność instalacji visty na moim sprzęcie poniżej. No i jak to jest że na komputerze o wieeeeeleee wolnijeszym ale i na tym advisor zaleca wersję buisness. Co trzeba mieć żeby zaleciło HP albo Ultimate bo nie potrafię sobie wyobrazić ;).

na tym mozna instalowac, ale osobiscie Visty nie moge polecic- mam dobry sprzęt, a wydajność w grach spadła o jakies 30% :confused:

Ja mam viste home premium na Athlonie 2200 xp 1 gb ramu dysk 80 gh radeon 9550 XT i chodzi dobrze aero wszystko bez problemu. Ludzie którzy odradzają instalację visty na procesorach dwurdzeniowych są dla mnie śmieszni i bazują na opiniach ludzi którzy visty nie mieli zresztą jak oni sami. Do tego zestawu mi osobiście tylko procek lepszy by się przydał bo ram na viste według wskaźnika użycia mi wystarcza. Jakbym miał procesor nawet 3,2 gh to już by było dużo lepiej. Wieć jedna prośba do wielu ludzi którzy się wypowiadają na temat wymagań visty, jak nie wiecie nie piszcie głupot. Bo to co piszecie to jest totalnie nieporozumienie. Jak bym was(pseudo znawcy) zapytał czy bym mógł zainstalować na moim kompie viste to bym zapewne usłyszał że można ale będzie się ledwo toczyć i się nie opłaca i bym zrobił najgorszą głupotę gdybym się was posłuchał- podsumowanie: na moim sprzęcie vista chodzi dobrze i nie mam żadnych problemów.

Czery może i do pracy/internetu Vista jest lepsza. Może i jest ładniejsza, ciekawsza i bardziej WOW, ale jeżeli ktoś chce sobie od czasu do czasu w coś pograć to lepszym wyborem będzie XP - wiem to z własnego doświadczenia. No chyba, że ma się sprzęt naprawdę pierwsza klasa, i chce się wykorzystać takie nowinki jak DX10 :slight_smile:

ruszyc ruszy ale komfortu pracy nie będzie…

Ja komputera używam głównie dla rozrywki przyznam się :slight_smile: .

Ultimate chyba nigdy nie zaleci. Według mnie to działa według szablonu. Na XP Professional zawsze zaleca Business, na XP Media Center Edition zaleci

, a na XP Home najpewniej Home Basic (tej opcji nie sprawdzałem).

hm…jap olecam do domu hp do pracy w firmie bissnes a jak ma sie full forsy i chce się mieć niepotrzebne bajery to ultimiate…nie szukałbym odwołania do xp np. v. hp- xp mc…to nie działa bo poprostu jest z vista troche inaczej

Przy wyborze trzeba się kierować tym że vista jest przyszłościowa

Każdy nowy system Microsoftu jest w pewnym sensie przyszłościowy. Czasem są to nowe wspaniałe funkcje a czasem wynika to poprostu ze wsparcia technicznego :P. Kolejne Windowsy są zastąpiane gorsze szy lepsze przez gorsze czy lepsze ;). Nie chcę zbytnio krytykować Visty bo w sumie jedyne czego mi w niej brakuje to wydajność szczególnie jeśli chodzi o gry latek przybywa a ja je zwyczajnie lubię więc 15 czy 20% ubytku wydajności w grach które obserwują userzy (oczywiście nie każda gra musi zwalniać) to dla mnie sporo zwłaszcza że nawet kiedy kupuje nowy komputer nie stać mnie na potwora dla którego 20 czy 50% będzie niezuważalne ;). Poprzednio miałem celerona 3,2Ghz Geforce 7600GS oraz 1Gb RAM DDR. Jakby nie było z tą vistą ciężko przestawić się na XP z którym jest się praktycznie od początku :). A te z pozoru drobne wady naprawdę potrafią zniechęcić zamiast zachwycać się zaletami :slight_smile:

PS

Chyba zaczynamy trochę zbaczać z tematu ;).

Ruszyć to ruszy… kiedyś instalowałem system na 256mb ram i ruszył po 30min użytkowania przeinstalowałem na XP niebyło sensu na takim sprzęcie pracować z Vista…

INTEL Celeron M 1,73Ghz, 512MB DDR2, 120GB HDD, Mobile Intel 965 Express (grafika) i Vista Business nawet ładnie chodzi oczywiście jak na ten komp. Mam ją tylko dlatego że mam ją za darmo z MSDNAA. Fakt Xp idzie jak szalony, Vista dłużej się włącza ale nie jest źle, ale jak się uruchomi to jest dobrze. Myślałem, że będzie gorzej, na pewno jak by było więcej ramu to by było lepiej ale do pracy w necie i do starszych gier to wystarczy, no w końcu to tylko lapek. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS.

Dzisiaj dołożę 1GB ramu i zobaczymy różnice. :mrgreen: