Czy taki model 3d jest realny?

Chciałabym stworzyć model 3d… takie zwykłe zamki mnie nudzą i chciałabym o to link: http://www.zamiasto.com.pl/miejsce_zdje … -mosa.html

Najbardziej chodziłoby mi o tą cześć http://www.google.pl/imgres?q=zamek+mos … cid=v0rXsK

Czy to realne…

Ps: modeluję w programie Google SketchUp

Jak by cos mam dopiero 14 lat i chciałabym rozszerzyć swoje możliwości… jakie jest wasze zdanie?

Wszystko się da, wszystko jest kwestią pracy jaką włożysz ;]

no wiem niby tak ale ja nie wiem czy to wyjdzie ale jeszcze jedno jeżeli już się zdecyduje to ktoś mi znajdzie pliki ze wszystkich stron tego obiektu bo nie mogę znaleźć:)

Google nie gryzie ;]

szukałam :]

Dodane 03.09.2011 (So) 21:46

dobra jakoś się ogarnie z tymi plikami co mam :> dzięki

Moja kumpela ze studiów (Architektura Wrocław) robiła projekt konserwacji tego zamku jako pracę dyplomową

(w czym dzielnie pomagałem). To było ze 25 lat temu. Może istnieje cyfrowa wersja tej pracy na Politechnice (ale szanse są marne).

p.s.

Poszukaj na niemieckich stronach jakichś Archiwów Państwowych, Konserwatorskich itp.

Stworzenie takiego modelu to nie problem, ale na pewno zajęłoby to kilka tygodni (zależnie od ilości szczegółów). Myślę, że można bez większego problemu stworzyć coś takiego w Google SketchUp, wydaje mi się jednak, że lepszym rozwiązaniem byłby Blender.

Nie używam tego programu może kiedyś. A to że sporo czasu zajęłoby to wiem:) Ato że się porywam na coś takiego to nie wiem czy to jest możliwe ale spróbuje:>

Myślę, że powinnaś spróbować Blendera, gdyż daje on o wiele większe możliwości, niż SketchUp, a nauka obsługi nie jest wcale tak trudna, jak mogłoby się wydawać :slight_smile: