Czy taki start systemu jest ok

witam dobrze wiem ze mam maly wydajny procek ale moje pytanie brzmi czy jak na ten procesor start systemu jest ok od pojawienia sie screna od plyty glownej do pulpitu mija ok 52 sek mierzone stoperem pracowac juz spokojnie mozna od 58-60 sekund

podaj model procka ram i HDD?

mówiąc mało wydajny procek jest bez sensu dla niektórych mało wydajny jest i5 :smiley:

MrBeckham666 - wszystko jest w podpisie krejzol123 :wink:

A co do tematu: to sprawdź co się uruchamia na starcie. Jakie programy, usługi. Jeżeli wszystko ok, nie ma jakiegoś “niepewnego/niespodziewanego” dodatku - to może tak jest. Teraz tak “wolno” się uruchamia, czy zawsze tak było - tylko teraz zmierzyłeś?

z tego co wiem to tak już chyba było od zawsze ale chciałem sie dowiedzieć czy jest to normalne bo na siostry laptopie do ukazania pulpitu mija 46 sekund a tutaj procesor jest intel pentium t4300 2.2 ghz x 2 ten procek jest wydajniejszy od mojego pentiuma 915 2.8 ghz krecony na 3.0 ? dodam ze w indeksie wydajnosci procek z lapka ma ocenę 5.4 a mój 4.7.

W autostarcie mam Steama , utorrenta i skype.

Cześć

Na tradycyjnym dysku taki czas uruchamiania systemu jest jak najbardziej w porządku.

Bardzo dobry czas.

Prędkość ładowania systemu zależy również od komponentów jakie zamontowane są na Twojej płycie głównej.

Dla porównania, Netbook NC10 na Windows 7 uruchamiał mi się 30 sekund z załadowaniem pulpitu (HDD 5400).

Znacznie lepszy Notebook HP Compaq 8510p po świeżej instalacji uruchamiał się ponad minutę.

Teraz posiadam na stacjonarnym dysk SSD. Samo ładowanie systemu trwa szybko (około 10 sekund), ale poszczególne ekrany płyty głównej oraz ładowanie komponentów trwa około 30 sekund jak nie więcej.

A co do tego procesora, Pentium D to bardzo dobry procesor, mimo że już przestarzały i powolny jak na dzisiejsze czasy (jeśli chodzi o gry).

Pracowałem 3 lata na takim, 4 GB ramu + Windows 7, na płycie Intel/HP.

System śmigał bardzo szybko, nigdy się nie zawiesił.

Pozdrawiam.

no okej to mi w sumie tak nie przeszkadza ale mam teraz gorszy problem zauważyłem że gdy nacisne klawisz na klawiaturze robi dzwiek z windowsa pik i jak przytrzymam klawisz i puszcze go po ok. 8 sekundach drugie pik pojawia się z 10 sekund po puszczeniu klawisza o co chodzi ? dodam że gdy puszcze klawisz to uzycie procka wzrasta aż do opuznionego dzwieku na windows xp problemow nie było.

Ile 60 sekund? Ja mam Pentium D 820…Racja 5.0Ghz , Uruchamia się do 30 sek. ;D