Czy taki wzmacniacz jest czegoś wart? (czy da radę)

Witam. Mam takie pytanie planuję kupić taki wzmacniacz: http://allegro.pl/wzmacniacz-z-radiem-f … 43379.html i moje pytanie czy będzie można do niego podpiąć np. takie głośniki: 2 głośniki po 70 W, 3 głośniki (3x 50w) + subwoofer 120W i czy będzie dawało radę do radia FM i kompa? Czy lepiej kupić coś takiego: http://allegro.pl/niemiecka-mini-wieza- … 79512.html i do niej to podpiąć? Czekam również na inne propozycje.

Jeśli chodzi o 1. link

Coś tu się nie zgadza? Znowu schizofrenia?

Co do 2. linku

Czyli 2x ok 8-10 W mocy muzycznej pociągnie. Mało. Firmy też nie znam.

Kiedyś gdy podłączałem głośniki brałem pod uwagę 2 rzeczy - jaką moc ma wzmacniacz na wyjściu i jaką moc mają głośniki (RMS, ewentualnie muzyczną dzieloną na 2). Jeśli te wartości było zbliżone to i głośniki a raczej kolumny (akurat Tonsil) grały dobrze i wzmacniacz się nie smażył. Z tym że to też zależy od oporu - kiedyś głośniki były głownie 4 ohmowe.

Przede wszystkim jaką kwotę możesz na to przeznaczyć?

Za 300-400 zł kupisz jakąś tanią mini wieże Grundig czy LG co gra ok, ale mocy nie ma, ale bez jakości, za ok 600 dostaniesz Sony z 2x10-15 RMS która gra przyzwoicie czysto i głośno.

Kiedyś się bardziej tym interesowałem, dziś trochę nie nadązam dlatego konkretnego modelu nie polecę.

Mocy muzycznej? Do tego trzeba mieć 6 kanałowy wzmacniacz, znam tylko takie za kwoty 4 cyfrowe. Nie wiem czy są w miarę dobre wzmacniacze do 500-600 zł na takie kolumny, może używane.

Słusznie Waść prawisz, więc dodam tylko że zamiast oglądać się na takie … wynalazki - lepiej kupić np. coś takiego:

http://allegro.pl/yamaha-rx-v390rds-amp … 62563.html

(oczywiście - nie musi to być Yamaha - może być każdy inny dowolny producent - a ponieważ nie ma sensu zwracać uwagi na posiadane przez sprzęt dekodery - to każdy 5 - 6 letni amplituner kina domowego będzie odpowiedni)

Czyli np. coś takiego http://allegro.pl/kino-domowe-5-1-dvd-m … 60956.html byłoby lepsze?

Nie jestem jakimś wybrednym słuchaczem będę korzystał tylko z radia i AUX ( komputer) czy podpinając jack-iem uzyskam dźwięk 5.1?

Ale tu jest DPL (czyli jak rozumiem 4.0 lub 4.1) a nie 5.1, i pytanie też jakie są kolumny czy 4 czy 8 ohm. W sumie do starszych wzmacniaczy podłączałem i takie i takie i nic się nie działo.

Chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie kolumny muszą służyć do wydania takiej mocy.

Albo kupisz słabej jakości 5.1, albo lepszej wg mnie 2.0 lub 2.1

Creative 2.0 10 RMS

Creative 2.1 15+10 RMS

Creative 2.1 8+8 RMS

A jeśli chcesz faktycznie głośniej posłuchać bez pierdzenia i bzyczenia to dołóż 3x tyle kup taki zestaw - stary ale da radę.

Nie - to jest najnormalniejsze 5.1; ale ot tak mini jackiem i tak nie podłączy komputera i nie uzyska 5.1 - tu wchodzimy na teren nieznany, bo nie wiemy czy komputer dysponuje wyjściem cyfrowym.

Do słuchania muzyki - to tylko klasyczne stereo :slight_smile:

Dobra zadam pytanie inaczej:) potrzebuje sprzęt do słuchania radia i ewentualnie podłączenia do komputera. I teraz: mam pozostałości z starych kin domowych i wież (takie głośniki jak opisałem )te 3x50wat to są satelity 6ohm) i pytanie jaki amplituner/wzmacniacz/wieże kupić?

Kiedyś miałem wieże 2.0 i gdy podłączyłem do niej tyle glośników poprostu dźwięk był bardziej przestrzenny.

Do wydania max 180zl

Nie są to jakieś renomowane firmy, ale lepsze to od nowych chinoli.

Samsung z kina domowego

LG

Oba są 6 kanałowe, tyle że to są chyba 4 ohmowe więc uważaj na głośniki żeby nie popalić lub odwrotnie. Nie powinno się podłaczać innych, ale ja sam wymieniałem głośnik 20W RMS w subie z 4 na 8 ohm i nic się nie stało.

Nadal nie wiadomo czy to co podajesz to moc muzyczna czy RMS. Jak RMS to wzmacniacze będą się prawdopodobnie mocniej grzały.

Jeśli jakość dźwięku w Samsungu jest taka jak w telefonie na słuchawkach, to warto wybrać Samsunga.

Ten samsung ma dziwne wejście na głośniki (ja mam same kabelki) a ten LG nie ma pilota. Gośniki (te 3 satelity) takie jak na foto:

scaled.php?server=854&filename=20120618192506.jpg&res=landing

Odniosę się tylko do tego, co napisałeś na GG:

Jaki twoim zdaniem jest sens, podłączać 5 głośników do 2 kanałowego wzmacniacza ?

Taki sens ze głośniki mogę lepiej rozłożyć po pokoju… A co jest nie tak z tym kinem sccot co pisałem chyba w 2 poście

Na Twoim miejscu kupiłbym jakiś amplituner i dwie kolumny. Takie wyjście będzie najlepsze. Tak się składa, że mam w pokoju zestaw 5.1 creativa i w/w zestaw i muzykę zawsze słucham na kolumnach. Są dwie ale grają dużo lepiej niż 5 małych głośników (ja mam akurat altony)

Dodam jeszcze, że mając już jakieś głośniczki i sporo chęci, można samemu zrobić kolumny.

Tylko cały czas jest pytanie jaki amplituner ?

Jeśli masz zamiar wykorzystać wszystkie głośniki - to tylko taki ze wzmacniaczem 5.1 i choćby podstawowymi dekoderami.

Tyle że do słuchania muzyki/radia - to po prostu przerost treści nad formą (“rozłożenie głośników po pokoju” akurat nie jest najbardziej trafnym argumentem)

Wrócę więc do twojego pierwotnego pytania, i odpowiem wprost: żaden z tych sprzętów nie nadaje się do podpięcie 5 głośników, że o SW nie wspomnę.

Jeśli chcesz iść w ilość (zamiast jakość) - to Scott będzie świetnym wyborem (tylko po co wtedy tyle głośników ?)

Okej przekonałeś mnie :slight_smile: czyli kupuje, amplituner 2.1 lub 2.0 ale nadal jest pytanie ja ki ? Prosiłbym o jakis link do aukcji

Polecam starsze konstrukcje Unitry, Denona czy Technicsa. Jak zdecydujesz się na polski to szukaj przestrojonego radia.