Czy taki zasilacz da radę?

Witam mam pytanie. Z góry uprzedzam, że szukałem w google ale nie znalazłem 100% tego co chciałem. Otóż czy zasilacz ZALMAN 450W lub Corsair VS450 chociaż to prawie to samo dadzą rade karcie 285 gtx ](*,) ? Dokładniejszy opis sprzętu to: Core2 Quad 6600, asus p5n73, ram 4gb takie ***** jak nagrywarki moge odłączyć bo rzadko ich używam. Jeśli chodzi o zastosowanie to nie biore tej karty do przeglądania neta :mrgreen: . Myśle tu o jakimś bf3 który obciąży nieźle ten zasilacz. Ewentualnie w ostatecznej ostateczności OCZ500SXS 500W (czy ten też nie da rade?) ale chce wiedzieć czy tamte dadzą rade ;] :cry:

Ostrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum.

według producenta do tej karty (do komputera z ta kartą jeśli mamy się czepiać) wymagany jest zasilacz 550W i poniżej tej wartości bym nie schodził

odłączenie nagrywarki nic tu nie da i nie ma znaczenia

Nawet ten OCZ500SXS 500W nie da rade? Na jednym forum gościu nawet testował tą kartę przy mocnym OC przy zasilaczu 450w :?:

szczerze ? wziąłbym te 550 / 600 watt i miałbym święty spokój nie przejmowałbym się czy komputer się uruchomi czy nie :slight_smile:

na 500W komp się uruchomi bez problemu ale podczas grania w tak wymagającą grę jak BF3 w szczytowym zużyciu prądu przez kartę może mu zabraknąć mocy co spowoduje błędy BSOD i reset, czyli grasz grasz a tu nagle reset a jak się gra na multi to sytuacja taka nie może mieć miejsca ja dla świętego spokoju bym kupił 600W

takie obciążenie zasilacza na max ma też dla niego negatywne skutki wydasz kasę na zasilacz który po roku albo dwóch latach padnie bezsens

no to właśnie o tym mówie lepiej mieć 550 / 600 i grasz spokojnie bez żadnych obaw

To w takim razie czy ten 500 w da rade radeon 4890? Przypuszczam, że tak ale czy mógłbym pozwolić sobie na jakiekolwiek OC?

według tego co pisze do 4890 wymagany jest zasilacz 500W o OC zapomnij

kupując zasilacz na styk do gtx285 będzie naprawdę gorąco w budzie. karta nagrzeje ci wszystko w budzie, a zasilacz się dorzuci bo nie będzie dawał rady, żadne wentylatory wtedy ci nie pomogą.

jaka masz budę?

ile masz kasy?

Po ściągnięciu boku obudowy temperatura spadnie ale wciąż karta będzie nagrzewać płytę główną…

itd.

Szukałem jakichś fajnych tanich zasilaczy omijając szerokim łukiem firmy typu Akyga itp. Na niektórych forach pisze, że te markowe zasilacze pomimo, że mają to max 500w to wyciągają więcej ale nie znam się na tym tak bardzo. Teraz rozważam zakup Tagan 600W TG600-U33 II jak ktoś powie, że on też nie da rade to ide skoczyć z mostu :expressionless:

Na nalepce jest informacja o obciążalności poszczególnych linii, jeżeli przekroczysz dopuszczalne wartości w najlepszym wypadku zasilacz będzie się po prostu przegrzewał i odbije się to na jego żywotności, w najgorszym pójdzie z dymem.

Twój CPU (niepodkręcony) ma TDP 105W, karta ma TDP 205W dodatkowe komponenty to zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu W (dla równego rachunku niech będzie to 50W, choć zwykle jest mniej).

Czyli potrzebujesz zasilacza który posiada przynajmniej 360W na linii/liniach +12V, OCZ SXS500 posiada 432W więc wystarczy. Wspomniany wcześniej Tagan 600W posiada 500W na linii +12V.

BTW. koszt karty + zasilacza odpowiada nowej karcie o podobnej wydajności, więc nie wiem czy opłaca ci się to kupować.

Tagan, ta firma nie istniej chyba już od kilku lat, chcesz coś taniego w miarę dobrego Deus 500/600W, High Power 500W, lub czytaj poradnik

http://infobit.pl/kategoria/polecane/zasilacze