Czy taki zasilacz mi wystarczy?

Witam,

czy zasilacz Corsair VS550W wystarczy mi by zasilić kartę ASUS RADEON R9-270X?

Moje podzespoły:

  • procesor i5-4690K
  • pamięć RAM G.SKILL Ares DDR3 4GB x2 2400MHz
  • płyta główna ASRock Z97 Pro 4 
  • Dysk SSD

Wystarczy z nawiązką. Jednak lepszym wyborem będzie zakup  Thermaltake Smart SE 530 W (lepsze, modularne okablowanie i nieco wyższa sprawność).

a po co mu w jego konfiguracji wyższa sprawność zasilacza i to lepsze, modularne okablowanie?

obrazu z karty lepszej nie będzie niż przy zasilaczu który ma.

 

Zamienił stryjek siekierkę na kijek ;>

Modularne okablowanie zawsze się przydaje, bo można zachować porządek w komputerze, a lepsza sprawność to dłuższa żywotność. Zresztą kupować coś gorszego w podobnej cenie? Głupota @dakum67!

a po co ma wydawać niepotrzebnie pieniądze? nie będzie miał lepiej niż ma, bo sprawnośc obu tych zasilaczy jest bardzo podobna.za te wyższe 5%Thermaltake nie opłaca się.naciagacie go tylko na wydanie pieniędzy waszymi “radami”.

jak ma wydać niech kupi lepszą kartę.tak jak napisał abrakadarba “zamienił stryjek…”.

tacy doradcy : kup to,kup tamto i pierdamto a nic lepiej nie bedziesz miał.wydawajcie swoje a nie cudze.ma dobry zasilacz w tej konfiguracji i tyle.

większy porządek w obudowie można tez uzyskać trytytkami za 5 zł. jak się kable ogarnie.

Bez problemu i jeśli go już masz to niczego nie zmieniaj.

 

Niepotrzebnie? Zaproponowałem mu lepszy zasilacz w tej samej cenie.

 

Ale na co ma wydać? Rozumiesz określenie “w tej samej cenie” ? Oba zasilacze kosztują ok. 220 zł.

Corsair VS to dobra seria, ale powyżej modelu 450W już się nie opłaca.

 Od razu widać, że nie wiesz o czym piszesz i klepiesz aby klepać.

Mniej kabli w obudowie, to mniej roboty z ich ogarnięciem. Po co mi kable, których nie używam? Zbierają niepotrzebnie kurz i zabierają miejsce w obudowie.

 

Uzasadnij może o co Ci chodzi, bo rzucić powiedzeniem ja też potrafię. 

Aleś ty głupi. Za podobne pieniądze, ale niepotrzebne wydanie na coś lepszego? W końcu chce się doradzić to chyba oczywiste, że podajemy mu co będzie dla niego lepsze.

Może ty kupujesz byle pierwsze z brzegu, żeby pasowało nie patrząc czy możesz mieć w tej lub niewiele większej cenie coś lepszego. Ale nie każ robić tego innym. Zwłaszcza, że na tym jeszcze zyska, nikt tu nie mówi o dopłacie 100,200zł. I rozwaliłeś mnie totalnie kupować trytytki by ogarnąć kable za 5zł to prawie za tyle będzie miał ten zasilacz przy którym one będą niepotrzebne. Weź wyjdź, bo się za bardzo pienisz :slight_smile:

Ja już ten zasilacz mam w obudowie. Wszystko rozchodzi się o to czy wystarczy dla tej karty. Skoro tak to super.

Wystarczy. 

…bądź spokojny, jeśli tylko o to “się rozchodzi” to Corsair VS 550W wystarczy. Posiada on większą moc od tej, jaka jest potrzebna do Twojego komputera.  

Ten zasilacz poradzi sobie z dużo mocniejszą konfiguracją.

Kartę graficzną dopiero kupujesz, czy już też masz? R9 270x to nie jest najbardziej opłacalny wybór.  W tej samej cenie możesz dostać wydajniejszego GTX 950.