Czy takie chłodzenie dałoby rade założyć w moim komputerze?

Witam, mój problem wygląda następująco, moje mobo to MSI 7369 procek to athlon 6000+ i czy dałoby radę założyć http://allegro.pl/aab-cooling-super-silent-p1-pwm-rev-2-12db-lga775-i3843954330.html to chłodzenie?

Jeżeli szerokość obudowy pozwoli, to jak najbardziej można.

Mobo MSI 7369 wyposażone jest Socket AM2. Cooler CPU, który podlinkowałeś współpracuje z takim socketem, więc nie ma problemu wszystko pasuje.

 

Jeśli mógłbym Ci coś zasugerować - dołóż kilka złotych i kup dużo wydajniejsze chłodzenie SilentiumPC Spartan PRO HE924 (też współpracuje z socketem AM2), na pewno nie będziesz żałował.

   


wiem że to wydatek 2x wiekszy ale dołoż tej kasy i kup: 

SilentiumPC Spartan PRO HE924

Muszę tylko sprawdzić czy zmieści mi się do komputera (aczkolwiek nie wiem jak i proszę o wytłumaczenie) i zamawiam SilentiumPc. Jestem po świętach wiec z kasą nie mam problemu xD

spartan ma wysokość 135mm czyli w budzie od ścianki do płyty głównej musi tyle być aby sie zmieścił -> użyj linijki

Zmierzyłem i jeśli dobrze zmierzyłem to wychodzi 15cm, ale jeśli panel boczny zawsze był otwarty to może się coś stać czy jak założę chłodzenie to lepiej zamknąć?

buda musi być zamknięta, na przód ładujesz wiatrak enermax’a i filtr aby nie zbierać kurzu. z tyłu budy dobrze by było też wsadzić enermax’a ale już bez filtru bo to ma być wiatrak wyciągający.

A co to te enermaxy? :smiley: Bo nie wiem, myslałem że wystarczy włożyć chłodzenie i będzie ok

odpowiadając na pytanie to buda może być otwarta ale zbiera kurz, który jest zabójcą sprzętu, dlatego lepiej zamknąć.

jeśli znajdziesz miejsce to polecam ci:

http://proline.pl/?p=EMX+MAGMA+120MM

ewentualnie mniejszy model:

http://proline.pl/?p=EMX+UCTB8A+80MM

ale 120mm zrobi niezły przeciąg w budzie i bedzie cichy!

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

A w boxowym chłodzeniu nie ma tych wentylatorów?

wentylator w chłodzeniu procka jest w standardzie ale ja piszę o wentylatorach do obudowy aby wszystko miało ręce i nogi.

standardowe wentylatory w budzie są słabe i głośne chyba że wywaliłeś niezłą kasę na samą budę w co wątpię. 

I jedno jeszcze pytanie, czy jeśli mam od chłodzenia złamany jeden zatrzask to czy to przeszkadza? Czy chłodzenie będzie na swoich zatrzaskach?

nowe chłodzenie to i nowe śruby/zatrzaski. jeśli masz złamany zatrzask to odpuść sobie pracę na kompie do czasu założenia nowego chłodzenia z pastą (tzn kropelką pasty) inaczej możesz uszkodzić procka i koszty będą większe.

Chłodzenie boxowe trzyma sie bardzo dobrze po prostu jest ułamany zatrzask i nie możnaby było jeszcze raz go złapać, tak to jest wszystko ok z prockiem i chłodzeniem boxowym

jak przypalisz proca to będziesz miał niezły wydatek i wtedy zauważysz że chłodzenie boxowe nie spełnia swojej roli bo nie przylega idealnie…

oczywiście możesz miec na tyle szczęścia że uda ci się pare miechów bez żadnych problemów śmigac na kompie…

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak