Czy takie konta to jakby fake?

Cześć! Znalazłem w internecie taki trick , że 1 osoba dzieli się kontem i ustawia je jako familijne i każdy może w tym czasie grać a save idzie na PC. Wiecie może jaki w tym haczyk ? (Pytam się bo to nie są darmowe gry na tym koncie )

Takie konta, czyli? Może dokładnie określisz co masz na myśli.

Czy są legalne. Bo to trochę dziwne , ktoś marnuje hajs na gry a udostępnia dla wszystkich które mało nie kosztują…

 

JAKIE KONTA. A co jak jeden zmieni hasło?

Chyba chodzi o tego typu rzeczy:

http://allegro.pl/dishonored-2-pl-steam-konto-vip-wszystkie-dlc-i6515340151.html

Kosztuje mało, ale bana łatwo wyłapać jak Valve wykryje zbytni ruch na koncie :slight_smile:

Tego typu konta tak zwane dostęp rodzinny,choćby GTA 5 za 2 zeta podziała jedynie kilka dni potem banują konto,dostęp do niego.

Nie nie. To jest konto ustawione na Tryb Rodzinny tzn. Nikt nie może zmienić hasła , a gry dostępne dla wszystkich ( większość bez DLC). To konto stoi od ok.5 mies ( info. dostałem od kolegi ) i no takich jak gta v gier nie było. Terraria , ETS2 , Borderlands bez dlc są.

 

Sprawa jest bardziej skomplikowana niż wygląda. 

Wg. regulaminu Steam taka praktyka - konto współdzielone / rodzinne jest akceptowalne, chyba że są czerpane z tego dobra zarobkowe. Sprawa ta jest bardzo dobrze znana i obrazuje się tym że osoby korzystające z takich kont są narażone na to że może i mają dostęp do konta, ale to czy pograją zależne będzie od tego czy dana osoba - która w tym momencie współdzieli konto, się nie wyloguje, wyłączy grę itp. Takie “wypożyczenie konta” to wielka loteria. Konto nie jest Twoje - nie zmienisz nic - login, hasło. Wiele z tych kont jest albo kradzionych albo łamiących licencje. Na allegro biznes kwitnie i jak widać nic z tym portal nie robi.

 

Nie robi dlatego że skala jest tak duża że nie ma co robić. Chodzi o to że za każdym razem trzeba pisać do Steam z pytaniem czy taka persona nie łamie regulaminu. I tak za każdym, dosłownie razem. To że polityka allegro jest dziurawa widać od bardzo dawna - sprzedawanie kont, postaci z gier, przedmiotów itp. A to wszystko wg. regulaminów gier jest NIELEGALNE. Mógłbym tak pisać w nieskończoność, ale kilka dni temu widziałem bardzo oryginalny filmik kolegów z TVGRY.pl - polecam oglądnąć : 

 

 

Nie że chcę kupić , ale w necie z 3 marca znalazłem na yt i też działa ( kolega znalazł z 14kwietnia) a mi chodziło tylko czy to na legalu. Jak widzę , godz. grania są po 4000h więc temat do zamknięcia - mogę się cieszyć brakiem wydawania pln :slight_smile:

Co najwyżej niezgodne z regulaminem. Regulamin to nie prawo.

Nabyłem ostatnio na podobnej zasadzie, za jakieś grosze, dostęp do konta z Call Of Duty Infinite Warfare i CoD Advance Warfighter. Działa. Pobrałem gry i oczywiście ustawiłem Steam w tryb offline. Nie próbowałem w tym czasie przełączać się na inne konta. Do single player, super rzecz.

 

Zgadza się. Jak wypożycza się 1 konto, i w danym czasie tylko 1 osoba na nim gra to jest ok.

 

Problem zaczyna się jak ci janusze biznesu na allegro sprzedają kilkunastu osobom dostęp do konta steam. Wtedy w posiadaniu licencji jest tylko sprzedawca, bo to on dokonał zakupu. Reszta osób już  takiej licencji de facto nie posiada i tu zaczyna być to nielegalne - bo na jednej licencji gra kilkadziesiąt osób. Z punktu widzenia prawa jest to naruszenie praw majątkowych twórcy

 

I jeszcze jak tych kont jest sprzedane kilkanaście, to nosi to znamiona działalności gospodarczej - jak jest prowadzona w sposób ciągły i zorganizowany.  Wtedy sprzedawca powinien swoją działalność zarejestrować i odprowadzać podatki.