Czy takie obciążenie procesora jest normalne?

Model procesora-

Procesor Intel CORE I5-4670 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670)

obiążenie podczas nicnierobienia- od kilkunastu pod 30%,  raz na jakiś czas więcej, średnio 22%, podczas gry w Dragon Age 1 72-80%.

 

A jeśli za duże to ile powinno być %?

nikt nie wie ile powinno być, powinno być tyle ile programy potrzebują

Zobacz co masz w tle uruchomione i który proces bierze najwięcej czasu procesora w menadżerze zadań

 

W większości gier będziesz miała obciążenie na takim poziomie. Do tego dochodzą działające programy w tle. Gdybyś miała wciąż po 100 % to mogłoby być coś nie tak. 

 

A jak zobaczyć który proces bierze najwięcej czasu?

Zakładka procesy.

I mam patrzyć na te “K” tak? Najwięcej biorą Firefox, GG, Origin

 

Czy jak Dragon Age 1 jest na takim obciążeniu 72-80% to Battlefield 4 albo Call of Duty poszłoby? Bo podobnio na moim komputerze powinno pójść.

Na użycie CPU w procentach patrz. To co mówisz to użycie, ale pamięci a nie procesora.

Użycie procesora nie ma wiele wspólnego z tym czy gra będzie działać czy nie. Podaj jaką masz kartę graficzną i ile pamięci to coś więcej będzie można powiedzieć.

No i się do czegoś muszę przyznać. Parę dni “katowałam” procesor, pracował po 10godzin dziennie na swoim największym obciążeniu- 70stopni a max jest 72 dla niego. Wcześniej dużo grywałam w gry które dawwały wynik 66stopni np. Nie chodzi o to, że były wymagające tylko po świętach dopiero przeczyszczę lepiej komp, bo teraz zebrałam patyczkiem kurz ten z przodu na wiatrakach itp.

 

Jest napisane użycie CPU tam gdzie użycie RAM to ja wiem

 

pamięci mam 8gb a karta MSI GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI GTX770 - (N770 TF 2GD5/OC) pójdzie najwnosze COD albo battlefield 4?

Czyszczenie pewno nic nie da, jeśli masz fabryczne chłodzenie procesora to tylko wymiana na wydajniejsze dałoby efekt w postaci niższych temperatur.

Co do gierek, będą działać bez problemu. Pamięci jest dużo, grafika jest wystarczająco wydajna.

Co do użycia procesora sprawdź jak sytuacja wygląda po zrestartowaniu systemu i bez uruchamiania czegokolwiek. Bo w czasie działania Firefoxa, origina czy innych aplikacji ma prawo wzrosnąć.

Zrestartowałam, wyłączyłam Ccleaner i origin i gg i mozillę, ale działał antywirus 360 TS, chyba tak ze 20minut czekałam, przez pierwsze kilka minut skakał nawet na kilkanaście, raz czy parę wynik dał 20, potem zaczęło się uspokajać, a na koniec mego pomiaru było często zero ale tak czasem 1-3 albo 5 a pare razy skoczyło do 14. Zrobiłam screen programów które były uruchomione http://imgur.com/lgLgW98

Pojedyncze wzbudzenia raz na jakiś czas na pewno nie są powodem do niepokoju. Jak dla mnie wszystko tutaj jest prawidłowo. Dla większej pewności możesz jeszcze zrobić skan antywirusem.