Czy takie podzespoły będą do siebie pasować?

Witam, składam komputer i nie wiem czy te podzespoły będą ze sobą współgrać:
Procesor: AMD FX 4100 4x3.6Ghz
Grafika: MSI R7 260 1GB
Płyta główna: ASUS AM1M-A
Dysk: WD 5000AAKX
RAM: GoodRAM 4GB DDR3
I potrzebuję do tego zasilacza + obudowy. Jeśli ma ktoś pomysł na lepszą kartę graficzną (albo lepszy cały zestaw) niech napisze, będę wdzięczny :slight_smile: I jak oceniacie taki zestaw, jeśli by pasował?

Wszystko poza płytą będzie pasować. Do AMD FX potrzebna jest płyta z podstawką AM3+, a płyta tu podana ma podstawkę am1 dla bardzo tanich i słabych wydajnościowo procesorów.

Zależy do czego ten komputer miałby służyć i jaki budżet oraz czy w grę wchodzą tylko części nowe czy także używki.

Komputer ma być dość tani (do ok. 1000) do gier (tak, żeby chodziły +/- 30fps). A jakaś fajna płyta z AM3+? Jestem w tym trochę zielony :confused:

A masz już jakieś części, bo np. miałeś już jakiś zestaw komputerowy. Jeśli tak to podaj jego elementy jak możesz.

Niestety nie, do tej pory miałem lapka, dość słabego. A wracając do płyty: znalazłem płytę MSI 760GM P-23. Obsługuje ona socket am3+, więc byłaby? I pozostaje mi kwestia obudowy i zasilacza.

Na am3+ bardzo dobra, ale używana:
http://allegro.pl/gigabyte-ga-990xa-ud3-rev-3-0-s-am3-amd990x-gw-i6765835743.html

Osobiście wolałbym wziąć Intel Pentium 6/7 generacji i do tego używaną grafikę, a potem dokupić lepszy procesor, ponieważ FX są dość prądożerne, mocno się grzeją i mają słabą wydajność względem Intela.

Dzięki :slight_smile: A pod procesor Intela jaki musi być socket?

LGA 1151 i wymagają pamięci DDR4.

Gigabyte GA-B250M-DS3H albo ASRock B150M-DVS R2.0

  • Intel G4560

Czyli zestaw:
Proc.: Intel G4560
Grafika: MSI R7 260 1Gb
Płyta: Gigabyte GA-B250M-DS3H
RAM: Kingston HyperX Fury DDR-4 2133mHz
Dysk: WD 5000AAKX
jest już ogarnięty?

http://allegro.pl/logic-concept-a02-black-midi-tower-zasilacz-500w-i6741358368.html
I czy taka obudowa wpasowała by się w ten zestaw?

Radziłbym nie brać obudowy razem z zasilaczem, to niezbyt udane połączenie, a zasilacz to jeden z najważniejszych podzespołów w komputerze. Polecam poczytać:

http://pclab.pl/temat/Jaki.zasilacz.wybrać,58830


Dziekuje, poczytalem, jednak potrzebuje jakiegos dobrego, taniego zasilacza 500W i obudowy do niego. Masz jakas propozycje do tego?

Zasilacz z zapasem mocy na bardziej wymagający sprzęt: SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W
Obudowa bardzo popularna i ceniona: SilentiumPC Gladius M35 albo M35W
Gpu zmień na coś nowszego bo to już staroć jest z 1gb ramu: np GeForce 1050 Ti

To nie ma być superkomputer do gier, tylko zwykły komp z minimum 30fps’ami w wiekszości gier. Grafika dla mnie nie musi być wysoka, jestem przyzwyczajony do grania na najniższych. Poza tym chciałem się zmieścić w 1200 zł, bo tyle mam. Tamta obudowa z zasilaczem nieco wyżej nie dałaby rady? Przeczytałem charakterystykę tej obudowy na stronie producenta - ma 2 miejsca na wiatraki. Wystarczą tylko dwa?

2 wiatraki powinny wystarczyć, ale moim zadaniem lepiej kupić np. SilentiumPC Brutus M10 (100zł), gdzie masz jakość wykonania, o wiele lepsze zarządzanie kablami, filtry przeciw-kurzowe do tego jakis markowy zasilacz Corsair VS Series 350W (160zł) powinien wystarczyć ale może być za słaby jeśli chciałbys coś w przyszłosci wymienić, mocniejszy: Corsair VS Series 550W (200zł) Tak jak ktoś wyżej napisał nie polecam kupować noname zasilacza

O, i to już spoko opcja ^^ Dzięki