Czy takie podzespoły są dobre?

Witam,
Jestem laikiem jeśli chodzi o podzespoły itd jednak mój wysłużony “kompan” od jakiegoś czasu zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Komputer ma już prawie 6 lat więc troszkę staruszek.
Musiałem więc poszukać nowych podzespołów i tu moje pytanie otóż poniżej podam listę części jakie zamierzam kupić. Czy moglibyście mi doradzić czy jest to w miarę dobry wybór? Części będą nowe ze sklepu z gwarancjami. oto lista:

Zotac GeForce GTX1060 Mini 6GB GDDR5 192bit
Intel® Core™ i5-7500 3,8GHz 6MB Box
Gigabyte GA-B250M-D3H (rev. 1.0)
Kingston HyperX Predator DDR4 8GB 2400 CL12
Seagate Barracuda ST3000DM008 3TB

Z góry dziękuje i pozdrawiam

A nie lepiej wybrać coś z Coffeelake?

Gigabyte Z370P D3
Intel Core i3-8350K, 4GHz, 8MB - i3 coffeelake to tak naprawę i5 poprzedniej generacji na sterydach.

Zotac GeForce GTX1060 MINI 6GB - fajna karta do mniejszych obudów, ale przez 1 wentylator mocno się grzeje.
Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5 - pomyśl o tym, nieco droższa ale jest fabrycznie podkręcona i ma lepsze chłodzenie.

Czyli ta i3 którą napisałeś jest mocniejsza niżi5 którą ja podałem? Przepraszam za może banalne pytanie ale nie znam się.

Co do grafiki i wersji mini. Obecnie mam gts 250 1gb. i obudowę xpower 3351 a niestety z racji ograniczonych możliwości finansowych muszę zrezygnować z nowej obudowy… a boję się że zaproponowana przez ciebie grafika mi się nie zmieści.

Tylko do tej i3 wypada żebyś wziął chłodzenie np: Sycthe MUgen 5 (link) i ją podkręcił - wtedy wykorzystasz w pełni jej moc

i3 coffeelake jest 4 rdzeniowy, tak samo jak i5-7500, ale ze względu na wyższy zegar lepiej ciągnie gry - bo komp ma być do gier prawda.