Czy takie rozproszenie plików na partycji jest normalne?

(shocco) #1

Witam.

Moja Vista była niedawno reinstalowana. Po przywróceniu niezbędnego oprogramowania postanowiłem zdefragmentować dysk. Używam do tego celu zawsze Auslogics Disk Defrag (opcja defragemntacja + optymalizacja).

Wszystko niby gra ale po zakończeniu defragmentacji w schemacie partycji systemowej rozkład plików przedstawia się tak:

Chodzi mi o te bardziej rozproszone zielone kwadraty niżej, które są nieco oddalone od skupionej reszty. Dawniej przy defragmentacji wydawało mi się, że defragmentatory dążyły do tego by te pliki jakoś do siebie skupić a tutaj teraz taka sytuacja.

Dla pewności użyłem też Defragglera od Piriform. Też nic nie zmienił.

Czy taki rozmieszczenie plików jest "w porządku" ? CrystalDiskInfo nie wskazuje żadnych błędów na dysku (parametr C5 raczej w porządku)

Proszę o podpowiedź.

(tosiekbu) #2

Witam.

Zaznaczałeś w Auslogics Disk Defrag w settings› program settings zaznaczone na screenie punkty

http://gallery.dpcdn.pl/imgc/UGC/60874/g_-_-x-_ -_-_60874x20150207120203_0.JPG

następnie , możesz ponowić defragmentację z opcją defragmentacja + optymalizacja, ale jeżeli nic się nie zmieni nie przejmowałbym się takim rozmieszczeniem plików.

nie wczytało obrazka zaznacz opcję 1 (delete tempolary…) oraz 4 (move system files)

(shocco) #3

Wypróbuję te opcje przy następnej defragmentacji, ale jeśli nic się znacząco nie zmieni to mam to po prostu zignorować?

(tosiekbu) #4

Jak najbardziej, pliki nie są w wielkim stopniu pofragmentowane wszystko w jak najlepszym porządku.