Czy takie zabezpieczenia wystarczą

Moje zabezpieczenia to:

-Antywirus: Avira AntiVir

-Firewal: wbudowany

-Antyszpieg: Windows Defender + Spyware Doctor.

I mam pytanie, czy takie zabezpieczenia wystarczą, żeby się czuć bezpiecznie.

Firewall: Comodo Firewall ten z Windows jest do niczego

Zamiast Spyware Doctor zainstaluj SpyBot S&D

Dodatkowo radzę całkowicie wyłączyć autouruchamianie----->([HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff)

UAC zostawić włączone

I czasami skanowanie komputera online, np Kasperskym.

Co do autoodtwarzania to mam Vistę. A ona przy włożeniu płyty nie startuje jej automatycznie tylko się pyta.

EDIT:

Jeszcze jedno. Ten Comodo Firewall jest trudny w obsludze?

Średnio - trzeba znać angielski i wiedzieć czego się szuka.

-Firewall: wbudowany :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: - wszystko, tylko nie to

Powiedz, czy chcesz ochronę kompa zbudować używając darmowych programów, czy nie

Spyware doctor jest ok, właśnie spybota nie polecam, bo się rzadko aktualizuje

UAC wyłącz, bo bardzo wnerwia.

Tak. Chcę zbudować z darmowych programów.

Mnie on nie wnerwia.

przemek1234 ,

Antywirus: Avira lub avast

Firewall: Comodo

Inne wspomagacze:

  • ochrona aktywna: SpyBot

  • ochrona pasywna: SpywareBlaster , Spyware Doctor Starter Edition

Ochrona P2P: PeerGuardian

Comodo jest bardzo łatwy w obsłudze. Jest kilka przewodników do niego więc problemów z jego obsługą nie powinno być.

Nie ma to jak rady “ekspertów” z forum dobreprogramy.pl. Firewall wbudowany w windę zły nie jest.

@Bóg:

n/c Oczywiście fakt, że UAC blokuje KAŻDEGO rootkita nie ma znaczenia?

I tak uważam, że najważniejsze nie są programy do zabezpieczania kompa tylko inteligencja użytkownika.

Niestety niekompatybilny z Vistą.

EDIT:

To który antyspyware jest lepszy w końcu. Spyware Doctor (którego teraz mam), czy Spybot. Bo rózni różnie mówią.

Mój zestawik :

Avast, Comodo FireWall 3, CCleane, Windows Defender, hjt :), i jakies skanery on-line

Zdecydowanie Spyware Doctor.

Co do PeerGuardian to rzeczywiście są z nim problemy pod Vistą.

@ rokko po pewnym czasie nikt nie będzie patrzał na to co pisze na UAC, a sam microshit napisał gdzieś, że jest po to by denerwować użytkownikow

@ przemek1234 bierz avire + comodo + spyware doctor ew. ad aware (spybot jest już naprawde przestarzałym programem, nie ma co trzymać go dla ozdoby) :slight_smile:

A co to ma wspólnego z moimi wypowiedziami. Niczego nie wspominałem o UAC. A co do produktów MS to samo można powiedzieć o linuksach - są po to aby denerwować userów :slight_smile:

ja tam mam smart security i czasem ad-aware i żadnych problemów :smiley:

NOD 32 + firewalll windy (jest naprawde dobry mam i wiruska nie przepuscil.)+Windows Defender czyli tylko antywira zmien

Najlepszy Norton Antyvirus i jakiś firewall…

Sorry, pomyliłem userów :smiley:

Ale ja chciałem mieć zabezpieczenia na darmo.

A sam nie umiesz wybrać ?? Każdy będzie Ci doradzał to co ma, przetestuj kilka antyvirusów i zostaw tego co Ci się najbardziej podoba, poczytaj też na necie co do ich skuteczności, wykrywalności i obciążania kompa i sam wybierz.