Czy takie zasilacz będzie dobry?


(system) #1

Witam. Złożyłem sobie zestaw. Nie wiem tylko, czy wybrany przeze mnie zasilacz będzie dobrym wyborem do tego zestawu. Proszę o udzielenie się osoby, które mają pojęcie w temacie.


(Semtex) #2

Stanowczo za silny, do tego zestawu starczy spokojnie: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx- … b9-419031/ :slight_smile:


(Atronics) #3

Witaj

ja bym jeszcze Tobie zaproponował zmianę tej obudowy np. na taką

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9 … u3-478364/


(vanderneels) #4

Zestaw źle dobrany.

Pamięć za droga.

Procesor to niesławny Buldożer. Na pewno nie nadaje się do gier.

Dysk OK.

Płyta taka sobie.

Obudowa taka sobie.

Karta graficzna o 100zł za droga. W tej cenie można kupić lepszą.

Zasilacz 700W bez sensu.

Napisz w tym wątku:

wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-8835.html#p3403325

Poproś o dobranie podzespołów i monitora w cenie do 2700zł (jak rozumiem do gier).


(system) #5

Nie oszukujmy się, obudowa nie ma większego znaczenia. Jeśli chodzi o zasilacz, to może i jest mocny, ale jego cena jest dobra. Mógłbym wziąć słabszy i zapłacić 30zł mniej, ale nie widzę w tym sensu. Chcę tylko wiedzieć, czy jest on wystarczająco dobry, czy wszystko podłączę tak, jak powinno być i czy nie będzie problemów z działaniem.

Płyta główna myślę, że wystarczy, nic kręcić nie będę i nie mam co do niej większych wymagań. Dlaczego pamięć za droga? Zależy mi na 8GB i takim taktowaniu od uznanej marki. I myślę, że procesor nada się do gier. Wcześniej miałem AMD Athlon II X2 250 3.0GHz i większość moich gier uruchamiałem na maks. detalach przy karcie Radeon HD6750 1GB od Gigabyte. Ktoś poleciłby inną kartę od AMD, najlepiej od firmy ASUS?


(Semtex) #6

No OKwybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-8835.html#p3403325

Nie chcesz pomocy, zakańczamy temat tu i teraz!? Proszę o decyzję!


(system) #7

Zadałem pytanie odnośnie zasilacza. Nie prosiłem o żadne inne sugestie. Chcę tylko wiedzieć, czy wszystko na tym zasilaczu ruszy i będzie działało, tzn. czy nie jest on lipny. Nie poprosiłem przecież o polecenie mi jakiegoś zasilacza, ani o złożenie zestawu.


(vanderneels) #8

hmmm, Jeszcze zauważyłem, że monitor ma tylko D-sub. Brak złącza cyfrowego DVI lub HDMI.

Ale to Twoje pieniądze. Odpowiadając na pytanie: Zestaw będzie działać.


(Werniks) #9

Wszystko ci na tym zasilaczu ruszy - nawet karaluchy i pająki. Oczywiście wiesz, gdzie w Polsce znajduje się serwis Chiefteca… Reszta zestawu - zgodnie z życzeniem - bez komentarza.


(DebeściK_2012) #10

Ta obudowa Chiefteca to niezły ■■■■ ale w tej cenie jest ok. (ona początkowo kosztowała chyba ponad 300 zł :D).

Tyle tylko, że to obudowa-sitko gdzie zaoszczędzono na filtrach przeciwkurzowych. Czy są one ważne? Raczej tak aczkolwiek to zależy jeszcze od sposobu użytkowania komputera. Pomijam już fakt, że w Zalmanach jest na karty graficzne mniej miejsca niż w niejednej tańszej obudowie…


(Semtex) #11

Autor dostał potwierdzenie, aby obciąć dalsze, IMO, zbędne dyskusje, temat zamykam, jeżeli Autor chciałby coś dodać, proszę o kontakt na PW.