Czy tania pasta termoprzewodząca jest okey?


(Tojuzkoniecc) #1

Na allegro jest kilka tanich past termoprzewodzących:

1) AAB COOLING T G1 http://allegro.pl/aab-cooling-tg1-pasta ... 59248.html

2) REVOLTEC SREBRNA PASTA TERMOPRZEWODZĄCA - 4.5 W/mk http://allegro.pl/revoltec-srebrna-past ... 40990.html

Kompletnie się nie znam - czy te pasty są okey? Czy muszę wydać znacznie więcej na bardziej markowe pasty termoprzewodzące?


(foni78) #2

ja polecam tą troche droższa ale lepsza i tubka 4 g. sam taka posiadam :slight_smile:

http://allegro.pl/arctic-cooling-mx-4-b ... 63075.html


(Tojuzkoniecc) #3

dzięki, wiem, że jest cała masa markowych polecanych past termo, ale bardziej mi chodziło: Czy te tańsze pasty są beznadziejne?


(silvver) #4

"tania" to pojęcie zbyt ogólne.

Do poczytania:

http://chlodzenie.net/reviews/test-past ... y-i-fakty/

http://overclock.pl/articles/show/id/46 ... wystrzegac

http://infobit.pl/kategoria/hardware/te ... odzacych/5


(Drobok) #5

Ogólnie drogie pasty są imo tylko dla tych co kręcą, i tak przeciętny user nie zauważy różnicy (tym bardziej przy boxowym chłodzeniu ...). Wiatrak musi być duży (najlepiej 2, albo więcej). Do tego wielki radiator i wtedy można przejmować się pastą :stuck_out_tongue: A kupowanie takiej dużej pasty na jednego pc'ta mija się z celem bo pasta po jakimś czasie i tak nadaje się tylko do śmietnika.


(Tojuzkoniecc) #6

Zarówno PC jak i laptopa używam do prostych czynności - przeglądania stron, odbierania poczty itp - zastosowanie raczej "biurowe". Nie jestem graczem.

Czy w takim przypadku jest w ogóle sens wymiany pasty termoprzewodzącej? Chcę uniknąć sytuacji, że wymienię, ale i tak to jest bez różnicy.


(Aaa00000) #7

Ja u siebie gruntowne czyszczenie komputera połączone z wymianą past przeprowadzam raz na 1-2 lata. Jeśli Twój komputer nie był czyszczony przez rok lub więcej, to może warto powymieniać pastę i wyczyścić go z kurzu.


(Longhorn2009) #8

Pasta z reguły twardnieje i traci część właściwości po ok. 2 latach. Po tym czasie dobrze jest zdemontować chłodzenie i nałożyć od nowa. U mnie w laptopie zastosowałem Zalmana STG-2 za ok. 20zł, dzięki temu wentylator rzadziej się włącza i nie pracuje na tak wysokich obrotach jak na oryginalnej paście.

Różnica pomiędzy tanim silikonem a pastą z dodatkami srebra to kilka stopni w temperaturach.


(Windowsxp3) #9

Ja polecam Pastę ARCTIC COOLING MX-3 lub 4 i ona nie przewodzi prądu bo nie wszystkie przewodzą prąd .


(freedom) #10

Jeśli nie masz problemu z temperaturami, a z tego co piszesz raczej nie obciążasz sprzętu, wymiana faktycznie może być tylko sztuką dla sztuki.


(Sebenicz) #11

Nie ma sensu. Lepszy efekt będzie, gdy wyczyścisz z kurzu radiatory.


(sla17) #12

Na coolerze? Nie na wszystkich, raczej tylko na najwydajniejszych konstrukcjach, na takich najpopularniejszych raczej nie trzeba dwóch.+