Czy te chłodzenie do procesora da radę?

Scythe Ninja 3 (http://www.proline.pl/?p=SCY+NINJA+3+SCNJ-300)

Procesor i obecne chłodzenie w podpisie, komputer na wysokości od 1,05m do 1,45m, obudowa Tracer Aquarius, komputer postawiony tyłem pod kątem 45 stopni (jakoś musi mi się chłodzić…), postawiony w miejscu gdzie nie ma zbyt dobrzej wymiany powietrza, obudowa otwarta zawsze kiedy komputer jest włączony (i zamknięta kiedy jest wyłączony), brak dodatkowych wiatraków w obudowie. Z tego co wiem to chłodzenie może troszkę wystawać poza obudowę ale i tak zbyt wielkiego znaczenie to nie ma bo i tak obudowę mogę otworzyć.

Obecne chłodzenie nie daje rady, chociaż w serwisie jest pracownik co mówi że przy identycznym procesorze i chłodzeniu daje mu radę bez problemu i nawet ma podkręcony procesor do 3,7 GHz (mój procesor ma obecnie 3,2 GHz, zaraz zmienię w podpisie). Mój procesor ma jakieś zabezpieczenie termiczne które po osiągnięciu 60 stopni procesor przestawia się na 800 MHz (odbija się to na mocniejszych grach). Cena kupna procesora wraz z montażem 200 zł. Czy te pieniądze nie pójdą w błoto? Jutro kupuję już te chłodzenie więc już nie wiele zmienię.

Czy pasta termoprzewodząca została dobrze nałożona? Jaka była to pasta? Może wystarczy poprawnie nałożyć dobrą pastę :wink:

Przecież to można samemu zamontować :?

Jeśli koniecznie chcesz nowe chłodzenie ja zainteresowałbym się Zalman CNPS 10X Quiet które jest lepszym chłodzeniem, a za zaoszczędzone pieniądze kupiłbym porządną pastę np Arctic Silver 5 lub Zalman ZM STG1

Mógłbym spróbować samemu zamontować ale tylko że moje obecne chłodzenie jest tak dokręcone że trzeba byłoby je nie wiadomo czym odkręcić. Ja nie znam się niestety na montowaniu chłodzenia do komputera i nie chcę stosować metody prób i błędów. Co do pasty to ja nie wiem jak jest nałożona i nie wiem jaka ona jest, gdyż przy montażu mam nałożenie pasty za free. W serwisie “specjalista” powiedział że to jest najmocniejsze chłodzenie ale tak naprawdę to ja mu nie wierzę, ponieważ patrząc na testy poleconego dla mnie chłodzenia mogłoby znaleźć się lepsze chłodzenie w podobnej lub niższej cenie.

  1. Nigdy nie będziesz mieć optymalnego chłodzenia CPU bez dobrej wentylacji w obudowie (co Ci po otwartej obudowie skoro temperatura otoczenia teraz podchodzi pod 27-28 stopni?).

  2. Ninja 3 nie jest najwydajniejszym coolerem CPU w tej cenie i wie to każdy, kto choć raz przejrzał różne testy.

  3. Zainwestuj w nową, dobrze wentylowaną obudowę (np. SilentiumPC Brutus za 125-140 zł).