Czy te dyski będą komatybilne?

Witam. Mam dysk Samsung 60 GB ATA 1 podajże. Mój kumpel ma na sprzedaż Seagate 40 GB też ATA 1. Czy jak podłącze te 2 dyski jednocześnie mogą wystapić jakieś komplikacje ? Mogą wystąpić błędy w użytkowaniu ? Jak je ustawić ?

Nie będzie problemu. W samsungu zostawiasz zworkę na masterze, a w nowym ustawiasz na slave i wtykasz w niego środkową wtyczkę na taśmie sygnałowej.

A jeżeli się okaże że mój dysk to np ATA 2 a jego ATA 1 ? albo jego bedzie przepalony ?

Nie ma w zasadzie czegoś takiego, jak ATA 1, 2. Jest ATA 33/66/100/133

Na 99% oba dyski są w wersji ATA100 (Ultra ATA/100).

A nawet gdyby miały inną prędkość ATA to ten szybszy zwolni do prędkości równej temu wolniejszemu. A co do tych zworek, to pamiętaj że master ma być na końcu taśmy, a slave na środku.

Yyy sory, ale czy przypadkiem to nie środkowe złącze jest dla mastera? Jest jakby nie patrzeć pierwsze licząc od złącza na płycie

Nie, master zawsze na końcu, środkowe to slave. Zajrzyj tutaj: http://klub.chip.pl/lipka/praktyczne/skladak.htm

Przepraszam, ale ja również będę się kłucił odnośnie mastera i slave na taśmie (co prawda już od kilku miesięcy składająć zestawy raczej nie korzystam z tych taśm), ale jestem prawie pewien że w środku jest SLAVE, a na końcu MASTER.

witosx , jest jeszcze inna zasada co, gdzie wetknąć:

wtyczka niebieska -> płyta główna

wtyczka czarna -> master

wtyczka szara -> slave

Zajrzyj co pisze na tych wtyczkach lub w ich pobliżu.