Czy te głośniki będą dobre?

Czy te głośniki będą dobre?: http://allegro.pl/glosniki-genius-sw-hf … 78289.html

I drugie pytanie czy na zintegrowanej karcie dzwiękowej będzie dobry dzwięk?

Zintegrowana Karta Dzwiękowa nazywa się tak: 7:1 HD Audio Realtek ALC892

Głośniki ok, dźwięk będzie dobry.

Są to głośniki z dolnej półki jakieś super ekstra nie będą, nie wiem na ile system surround będzie wygląda ale po ogólnej mocy 125rms nie powinieneś się wiele spodziewać.

głośniki spokojnie mogą być a czy dźwięk dobry, hmm to zależy jakiego dźwięku oczekujesz, jeśli byleby grały i pierdziały to tak, będzie dobry ale faktycznie 5.1 na integrze to porażka, szkoda wydawać 300zł na 5.1 by podłączać do zintegrowanej by pierdziały, dopiero przy stosunkowo pożądnej karcie dźwiękowej jest sens podłączać 5.1, inaczej szkoda kasy i lepiej kupić 2.1.

@ Mr. Moderator: i co? moja odpowiedź była zła ? To przeczytaj powyższe wypowiedzi - a będziesz miał rozwinięcie mojej: “Tak / nie / być może”.

Jak dla mnie - azazel666 był najbliżej prawdy pisząc “to zależy jakiego dźwięku oczekujesz”.

Istnieje jeszcze jedna odpowiedź na zadane pytanie: o ile będą sprawne - będą dobre …

Dzięki za opinie, nie mam zamiaru aż tak głośno słuchać muzyki i oglądać filmów itd… A karte dzwiękową zawsze moge dokupić, chodzi mi tylko o głośniki żebym kasy w błoto nie wywalił. Myśle ze 125 rms wystarczy. Aż tak tragicznie będzie grało na tej zintegrowanej karcie dzwiękowej? :< A co do użytkownika -=RaFaL=- się nie dziwie że dla Ciebie one są z dolnej półki, patrząc na twój sprzęt dla mnie też tak sie wydaje :smiley:

Karta dźwiękowakosztuje koło 250 pln. A co do głośników to kolego kup 2:1 aby nie przepłacić. Daaawno temu posiadałem 5:1 na zintegrowanej, to była porażka. Przeżuciłem się na tornada pro db 2:2 (tak 2 basy) i byłem na prawdę zadowolony bardzo długi czas. Potem uzbierałem trochę więcej kasy to zakupiłem to co mam w opisie.

Rozejrzyj się jeszcze 2x na allegro za systemem 2:1 w cenie do 200pln. Wraz ze sterownikami realteka te 2:1 będą grać naprawdę przyzwoicie jak na swoją cenę i system.

Poszukałbym czegoś ale na laptopa wpadam ostatnio tylko na chwile.

Co myślicie o tych głośnikach? http://techplanet.pl/produkty/glosniki- … ,6569.html

No - w końcu jakoś sensownie postawione pytanie :slight_smile:

Jeśli chodzi o głośniki Geniusa - to IMO - zasadniczo warte są każdej wydanej na nie złotówki, pod warunkiem, że nie oczekuje się od nich jakiegoś wybitnego (wyrafinowanego) brzmienia, a jedynie efektowne “bum-cyk”. Są zdecydowanie lepsze od produktów “no name” (za samo wykonanie należy się duży plus), ale jednakowo ustępują - jak ktoś to tutaj ujął - produktom z wyższej półki (choć to też kwestia dyskusyjna).

Po tym przydługim wstępie - moja rada: przed zakupem KONIECZNIE posłuchaj. Może się okazać na przykład, że dla ciebie bas jest za płytki (wtedy lepiej zainwestować w układ z subwooferem), albo głośniki grają za cicho (wtedy należy poszukać produktu z lepszym wzmacniaczem) itd. itp.

Byłoby prościej również gdybyś opisał, na czym ci zależy i czym byś się kierował przy wyborze głośników… Choć i tak nie zmieni to mojej końcowej rady: przed zakupem - posłuchać.

Na koniec słowo o karcie dźwiękowej: jeśli używasz Visty / Win 7 to kwestie zmiany karty dźwiękowej odsuń na szary koniec. Lepiej dołożyć zaoszczędzony pieniądz na porządne głośniki.

PS. Jeśli chodzi o Geniusa - to posłuchaj koniecznie tego modelu : Genius SP-HF1255A