Czy tę grę da radę zainstalować na moim laptopie

Witam, jestem na tym blogu pierwszy raz i chciałbym zadać jedno ważne pytanie, ostatnio przeglądają Youtuba natrafiłem na film z gry ''Don’t Starve Together" i gra mi się bardzo spodobała, ale mam pewien problem, a mianowicie nie wiem czy ta gra da radę działać na moim laptopie, czy mógłbym kogoś prosić o pomoc w ustaleniu czy warto w ogóle myśleć nad zakupem tej gry z takim laptopem Lenovo V110 15iap (informacje znalazłem w internecie ale raczej powinny być ok, ponieważ nic w nim nie było wymianiane)

  • Procesor Intel Celeron.
  • Pamięć Ram 4GB.
  • Dysk 1 TB.
  • Karta graficzna Intel HD Graphics 500.
  • Rozdzielczość matrycy 1366x768.
  • Zainstalowany system operacyjny Windows 10.

Posiadam także drugiego laptopa Asus D543MA - DM785 który ma takie parametry
-Procesor Intel® Celeron® N4000 1,1 - 2,6 GHz
-Pamięć 4 GB DDR4 RAM
-Dysk256 GB SSD
-Grafika Intel® UHD Graphics 600

A tutaj są wymagania tej gry ze Steama

  • System operacyjny: Windows Vista/Windows 7/Windows 8

  • Procesor: 1.7+ GHz or better

  • Pamięć: 1 GB RAM

  • Karta graficzna: Radeon HD5450 or better; 256 MB or higher

  • DirectX: Wersja 9.0c

  • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe

  • Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni

  • Karta dźwiękowa: 100% DirectX9.0c compatible sound card and drivers
    Bardzo dziękuje o wszystkie rady jakie zostaną mi udzielone. Jeśli macie jakieś pytania z chęcią udzielę na nie odpowiedzi

Powinna pójść na obu lapkach…

1 polubienie

Na forum konkretniej :slight_smile:

1 polubienie

oj tam, oj tam, nie czepiaj się szczegółów :smile:

Pójść, może i pójdzie, ale bardzo prawdopodobne, że będzie sporo błędów w grafice. A to jakieś artefakty, a to przycięcia a to inne atrakcje.

Czyli jak wymnienie kartę graficzną na jakiś lepszy model to powinno działać lepiej, czy rozwiązanie jest trochę trudniejsze?

Wiesz co, ja mam dla Ciebie inną radę. Zamiast inwestować nie wiadomo w jaki sprzęt. Odpal sobie Steam i zakup grę. Uruchom ją, przejdź z godzinę i sprawdź jak zachowuje się na ustawieniach wysokich i niskich. Jak będzie ok, to będzie ok. A jak nie … to ją zwróć w systemie zwrotów Steam - możesz to zrobić jeśli nie przegrałeś w niej łącznie 2 godzin.

Ja tak czasami robię, gdy nie jestem pewny specyfikacji (błędy itp) czy tego, że mechanika mi się spodoba.

1 polubienie

Ok, spróbuję tak zrobić.