Czy te kości będą pracowały w dualu?

Czy ta pamięć (Kingston KVR1333D3N9) 1GB będzie działała w

dualu z (KVR1333D3N9) 2GB ???

Tak.

Nie.

Nie wiadomo.

Wszystko zależy od typu płyty głównej (chipsetu), sprawdź w jej instrukcji obsługi, może jest napisane czy asymetryczne moduły pamięci RAM będą pracowały w dualu.

Od samych pamięci RAM też zależy czy będą pracowały w DUAL’u.

gigabyte ga-h55m-s2h rev.1.0 - obsługuje dual, ale czy te 2 będą w nim działały?

Sam mam dwie takie same kości z tym że jedna została kupiona 3 misiące później i już dual nie działa. Inny jest kraj pochodzenia i ich budowa - jedna kość jest niskoprofilowa.

Należy dodać że te kości są bardzo dobre. Mi udało się na nich uzyskać 800mhz (czyli 1600mhz w trybie ddr) przy CL9 i napięciu 1,515V także polecam :slight_smile:

Przykro mi to napisać, ale masz bardzo nieaktualne dane (minimum sprzed 5-6 lat)

Obecnie większość chipsetów nie robi problemu przy różnych pojemnościach modułów pamięci RAM.

Też mi się wydaję, że lepiej jak pamięci RAM, będą miały jednakową wielkość jeśli chodzi o pojemność RAM, np: 2x1GB lub 2x2GB

Kingston KVR1333D3N9/1GB bez DUAL

Kingston KVR1333D3N9/2GB bez DUAL

… i po problemie.

Poza tym pamięci RAM 1GB + 2 GB nie będą pracowały w DUAL’u nawet jeśli obie obsługują DUAL.

Mam takie dwie kości GOODRAM (2GB + 1GB) i w DUAL’u nie pracują, a w specyfikacji technicznej jest obsługa DUAL.

Sorry za wprowadzenie w błąd. Moje kości jednak pracują w dualu. Tryb Ganged jak i Unganged sprawdziłem przed chwilą i wszystko śmiga :slight_smile:

Czyli chipset ma znaczenie.

Dobrze wiedzieć :slight_smile:

Może wcześniej nieściśle napisałem - chyba głównie ma znaczenie kontroler pamięci a on w obecnie (w większości przypadków) znajduje się w procesorach a nie chipsecie.

Czyli nie będą działały? No trudno…

Odpowiedz już padła.