Czy te laptopy obsłużą 1080p i jaki opcjonalny wybór innych?

(Gorston) #1

Witam, na wstępie chcę powiedzieć że nie mam kompletnie pojęcia o laptopach, ale potrzebuje niedługo kupić (internet, film, czasem jakaś gierka, office 2010) i zastanawiam się nad dwoma modelami:

-Dell Inspiron 15R i3 380M 3GB 320GB W7HP, lub lekka dopłata i

-Dell Inspiron 15R P6200 4GB 500GB HD5470 W7HP

pytanie, czy obsłużą one mkv/mp4 1080p? Bo jak rozumiem z 720p nie będzie problemu, a jeśli nie te laptopy to co innego w tej cenie (co najmniej 15')? Największy priorytet to bezawaryjność.

(Qqqwww5) #2

Toshiby są chyba bardzo bezawaryjne.

(Gorston) #3

Z tego co wiem to jest to prawda, ale tylko w tych topowych, najdroższych modelach, a mój limit cenowy to góra 1800 zł

(imeehow) #4

i3 łyknie 1080p bez problemu. Przy czym jeśli nie będziesz miał w nim matrycy fullHD to na nic ci te filmy w wysokiej rozdzielczośći. No chyba że podepniesz monitor/telewizor fullHD przez HDMI (jeśli takowe ten laptop posiada).

(Gorston) #5

Czy to znaczy, że ten Intel Pentium P6200 może mieć problemy ?

(Witkacy75) #6

To znaczy, że Twój laptop musi mieć matrycę w rozdzielczości natywnej 1920 x 1080 pikseli.

No chyba że:

(Xemidra) #7

Witam,

Na obu komputerach powinno pójść FullHD (1080p) odtwarzane lokalne, z dysku. Podczas odtwarzania Flash (youtube.com) 1080p na 40 calowym telewizorze może być problemowe, lecz być nie powinno.

Z tych dwóch modeli, wydajniejszym/lepszym wydaje się być ten pierwszy z procesorem Intel i3

Polecam przeglądnąć recenzję obu notebooków na notebookcheck.com

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-De ... 853.0.html

Pozdrawiam,

Xemidra