Czy te pamięci mogą ze sobą współpracować?

Witam posiadam w laptopie toshiba L40-17U pamięć samsunga 1GB 2Rx8 PC2-5300S-555-12 E3 i dodałem od brata z laptopa toshiba też samsunga 2GB 2rX8 PC2 6400S-666-12 E3,żeby zobaczyć czy wykryje 3 GB.System wykrywa Bios też,ale szybkości takiej nie odczułem zbytnio,może kości się gryzą?.Błędów systemowych żadnych nie ma.Czy może lepiej dokupić samsunga 2GB 2Rx8 Pc2-5300-555-12 E3 lub goodram,czy też kingstona?

Pozdrawiam

Na jakim systemie? Z okazji twojego wieku od razu powiem - jak XP i mało zasobożerne aplikacje to nie odczujesz różnicy. Możesz wyłączyć pamięć wirtualną. Skoro nie masz niebieskich ekranów to znaczy, że wszystko jest ok.

Jak XP to na samej kości 2GB 2rX8 PC2 6400S-666-12 E3 może być szybciej niż na obu razem, bo wtedy ta zwalnia do PC2-5300S-555

Lepiej nie mieszać pamięci różnych producentów, bo później różnie bywa. Ewentualnie Kingstona.

Widocznie systemowi wystarcza 1GB, więc zbytnio nie przyspieszy po dodaniu pamięci. Albo okaże się że przyspieszył po zmniejszeniu pamięci, kiedy zacznie wydawać się powolny.

Natomiast włożenie pamięci o szybszym zegarze nie przyspieszy systemu. Oznaczenia pamięci to jej maksymalne parametry, jeśli komputer potrzebuje wolniejszej (np. by dopasować do szyny procesora lub innych zamontowanych już pamięci), to ustawi niższe taktowanie. Tabela parametrów jest zapisana w kości i BIOS ją odczytuje, np. pamięci DDR2 1066MHz mogą pracować też jako 800MHz, 667MHz, 533MHz, z odpowiednio krótszymi czasami dostępu.

Mój system to Vista HP 32 Bit zapomniałem dodać sorry :slight_smile: jednak do niej przydało by się łącznie 3GB.Więc chyba dołoże 2GB kinstona 667Hrz lub goodram.Bo obecnie mam po jednej kosci 1GB samsunga jedna od drugiej różni się tylko tym,że ma początek inny 2Rx8 i 2rX16 reszta parametrów taka sama.

Pozdrawiam