Czy te programy nie spowodują konfliktów z kodekami?

Cześć.

Jestem świeżo po reinstalacji kodeków. Obecnie używam K-Lite Mega Codec Pack v.9.9.0. I mam pytanie do was bo trochę nie mam tutaj pewności co do pewnych instalacji.

Mianowicie czy mogę teraz bez obaw o jakąś destabilizację i konflikty z tymi kodekami zainstalować takie oprogramowanie jak: Any Video Converter v. 5.0.5 na dysku rozszerzonym D:, WinRAR v. 4.20 32-bitowy na D:, a zwłaszcza AVI ReComp w wersji 1.5.5 na partycji C:\ z komponentami w tym - Xvid ?

Przed tą reinstalacją K-Lite miałem te programy, ale teraz mam ten dylemat czy mogę je ponownie pobrać ?

Czy wszystko będzie tutaj w porządku ?

Poza tym chciałbym zapytać czy mogę również spokojnie doinstalować sobie taki odtwarzacz VLC media player v. 2.0.6 ?

Ostatnio jest on dość popularny zwłaszcza w odtwarzaczach internetowych i jest także dość funkcjonalny. Pytanie tylko czy byłby u mnie zgodny z kodekami i resztą ?

Dodam też, że oprócz K-Lite Mega posiadam też paczkę Real Alternative v. 2.0.2 oraz takie wtyczki do eksportu plików w Audacity czyli FFmpeg v. 0.6.2 (for Audacity) i LAME v. 3.99.3 (for Windows) jeśli to może mieć znaczenie.

System 32-bitowy Windows XP.

Tyle, że zrobiłeś to z odwrotnej strony. Najpierw należy instalować niezbędne użytkownikowi aplikacje audio/wideo, a potem ewentualnie brakujące kodeki. Większość potrzebnych kodeków jest instalowana wszak przez poszczególne aplikacje, które wymieniłeś (np. faktycznie godny polecenia VLC) i być może, w rezultacie, paczka K-Lite (tym bardziej Mega!) może być w ogóle niepotrzebna i stanowić dla systemu niepotrzebną komplikację w wyborze właściwego kodeka dla konkretnego pliku audio/wideo.

Rozumiem, ale K-Lite jako kompleksowa paczka jest mi potrzebna do odczytu wielu jeszcze innych typów plików choćby w odtwarzaczach.

Od dawna, właściwie od zawsze korzystam z tych kodeków.

I z większością oprogramowania nie ma u mnie w tym względzie problemów.

To już raczej w konfigu tych kodeków, który na początku trzeba przeprowadzić ręcznie. Co dla niedoświadczonego użytkownika może być problemem.

Z tymi trzema przed zmianą z wersji Full na Mega - K-Lite pewne problemy były (poza VLC - tego nie miałem), i stąd moje pytanie bo czasami problemy się zdarzają.

No np. Any Video Converter nie chciał wyświetlać trybu fullscreenu w odtwarzaniu, a Xvid miał problemy z deinstalacją (chyba potworzył jakieś powiązania ponieważ chciał deinstalować WinRAR-a zamiast siebie).

I dopiero po odinstalowaniu WinRAR-a dał się odinstalować.

Tego AVI ReComp-a mógłbym (ale tu prosiłbym jeszcze o radę) zamienić ewentualnie na XMedia Recode 3.1.5.8, ale nie wiem czy ma on taką możliwość ?, lub jakiś inny - dobry, ponieważ chodzi mi w nim głównie o zmianę rozmiaru pliku video raczej średniego jeśli nie małego rozmiarowo na mniejszy, ponieważ AVI ReComp dobrze sobie radzi z dużymi plikami, ale z małymi lub średnimi raczej nie.

Tutaj chodzi mi o dobrą rekompresję małych plików rozmiarowo plików .

AVI ReComp zawiera i instaluje różne komponenty, w tym także Xvid-a, które można pominąć, ale bez których nie działałby on właściwie.

Rozumiem, że różne programy mogą korzystać także z własnych kodeków, filtrów czy bibliotek.

Ale ponieważ nie jestem ekspertem od szczegółów w tym zakresie, prosiłbym o odpowiedź czy dla tych trzech, o których napisałem plus także VLC na D:\ w tym przypadku też tak jest nie ma ku temu przeszkód by je doinstalować w tych lokalizacjach ?

Tutaj chodzi głównie o ewentualne problemy z kodekami i filtrami, w których może dochodzić do konfliktów ?

H@wkeye ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Ok. w porządku. Teraz może być ? :slight_smile:

dokłądnie koedeki k-lite wersja mega jak i 64 bit jest ok;]