Czy te słuchawki są celowo koloryzowane?

Niedawno natknąłem się na test słuchawek:

Wydaje mi się, że ostatne z nich, czyli: CA StrikeBack CA-1708 Viper 2.0 nie są aż takie dobre jak widać to na filmie. Proszę obejrzeć fragment w: 10:37. Jakość mikrofonu jest znacznie lepsza niż w pozostałych modelach. Metoda nagrywania się nie zmieniła, bo nadal jest to ten sam telefon. Skąd więc tak dobra jakość dźwięku?

W ogóle ten test to jakaś porażka. W 4:47 dźwięk jest nagrywany z telefonu, a nie z mikrofonu słuchawkowego. Komputronik nawet nie wspomnił o swojej pomyłce, a mogła ona (a pewnie tak jest) spowodować to, że ktoś kupi te słuchawki Creative kierując się właśnie rzekomym mikrofonem.

Dziwnym trafem na kanale komputronik jest wiele testów podzespołów komputerowych i prawie zawsze najlepiej wypada CALIFORNIA ACCESS. Czy to przypadek? Chciałem kupić sobie słuchawki do cs:go. Planowo budżet był ok. 300zł i wszystko wskazywało na to, że kupię HyperX Cloud II. Po co jednak mam wydać 300zł, skoro za mniej niż 100 mam zestaw, który jest teoretycznie lepszy?

Bardzo bardzo koloryzowane!

Z Cloud II będziesz naprawdę zadowolony :slight_smile:

Szczególnie, że mikrofon za 20zł brzmi lepiej niż ten w cloudach II

Promocja marki, ktoś za to bierze kasę.
Nie potrafisz własnych wniosków wyciągnąć?
CA dawno temu produkowało laptopy, całkiem przyzwoite widać wrócili jak wiele marek, tyle że to tylko logo a produkują zapewne chińczycy.
Swoją drogą już jakiś czas temu nawet Telefunkena widziałem logo na…
…Smartfonie…

Legendy wracają ale tak jak u nasz w przypadku Unitry czy Rometa produkty z chin z logiem firmowym.
Jakości nie oceniam bo sam śmigam na “nowym” Romecie już od kilku lat bez powodów do narzekań.

Prawo do marki Telefunken kupił polski przedsiębiorca :slight_smile:

Nie zmienia to faktu że chińczyki to robią więc powrót marki jest wyłącznie symboliczny i podobnie jak Nokia ma grać na sentymencie bo Kowalski 30 lat temu nabył znakomity telewizor marki Telefunken który do dziś działa na działce…
To samo się zapewne stało z CA, ich laptopy kiedyś naprawdę były solidne i trwałe.

Nie ma co ślepo wierzyć recenzjom lub filmikom, które porównują. Większość jest sponsorowana, recenzenci albo dostają kasę albo dostają sprzęt, za dobrą reckę żeby produkt się sprzedawał. Fakt faktem pierwsza wersja Cloudów według mnie lepsza :slight_smile: .

Oba Cloudy są identyczne, jedyna różnica to dołączana karta muzyczna na pilocie. Jak ją odłączysz, to masz zwykłe Cloud :smiley:

Napisałem o tej sprawie do samej firmy komputronik Gaming. W założonym obrazku przesyłam ich odpowiedź.