Czy te sterowniki są takie same


(haker146) #1

Witam mam mam następującu problem niewiem jakie sterowniki zainstalować na linux kubuntu 10.10 do mojej karty graficznej mam Radeona HD 3650. Zainstalowałem sobie sterowniki własnościowe additional drivers przez menu w Kubuntu i zastanawiam się czy nie było by lepiej odinstalowac je i ściągnąć ze strony ati sterowniki pod moją kartę graficzna. Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc. :lol:

-- Dodane 15.01.2011 (So) 12:39 --

A i mam jeszcze jedno pytanie czy idzie zastąpić w kubuntu flash playera do odtwarzania filmów na stronach www jakimś innym programem który tak nie wykorzystuje tak procesora ??


(Xeon Bloomfield) #2

Ubuntu przygotowuje te sterowniki w ten sposób, aby działały dobrze i wykorzystywały pełnie możliwości karty graficznej. Będziesz miał więcej problemów z instalacją tych ze strony ATI niż korzyści.

Flash Player to Flash Player. Użycie procesora jest dla niego normą. Komputery z procesorami jedno rdzeniowymi zostały już dawno porzucone przez rynek. Technika idzie do przodu.

"Oryginał jest tylko jeden" i tej zasady należy się trzymać przy odtwarzaczu Flash Player.


(Kaka') #3

haker146 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif


(Sawyer47) #4

Sterowniki instalowane przez "Dodatkowe sterowniki" w (K)Ubuntu to po prostu któraś z wersji sterowników od AMD, wypróbowana i dostosowana do działania na Ubuntu. Jeśli wszystko działa to nie ma sensu instalować sterowników ze strony AMD – ich instalacja nie jest aż tak bezproblemowa. Tak jak napisał XeonBloomfield, więcej problemów niż korzyści.