Czy telefon obsługujący karty SDHC do 32 GB obsłużył kartę SDXC 64 GB

Dostałem kartę pamięci MicroSD 64GB, jednak mój blackberry 9360 według producenta można rozszerzyć tylko do 32GB, teraz mam dylemat czy otwierać opakowanie i próbować jakoś ją wykorzystać, czy póki jest nieotwarte poprosić o odesłanie na mniejszą.

 

Któś próbował takich rzeczy, jak się telefon zachował ? Zobaczył w ogóle kartę ? Zobaczył 64GB tylko długo trwało wszelkie indeksowanie ? Czy może da się ją jakoś sformatować do 32GB i tak używać ? Tylko czy miałoby to sens, czy może telefon widział by 32GB ale prędkość zapisu/odczytu by była taka jak przy 64GB, czyli nie nadająca się pod ten telefon ?

 

Co byście zrobili, otworzyli i kombinowali czy zamienili ? Prosiłbym o w miarę możliwości szybką odpowiedź, ponieważ jeśli nie podejmę decyzji jeszcze dzisiaj to z przyczyn organizacyjno-logistycznych będzie za późno na zmianę.

 

Z góry dzięki :slight_smile:

Karty SDXC (czyli wszystkie powyżej 32GB) to nie to samo co SDHC, zapewniają lepsze transfery ale też mają nowy format zapisu exFAT. Dlatego jeśli sprzęt nie obsługuje takich kart to użytku z niej nie będzie, tak samo wygląda sytuacja w przypadku czytnika - musi obsługiwać SDXC.

Włożył bym do szuflady i kupił 32GB, prędzej czy póxniej się przyda

Myślę że później niż prędzej, więc wymieniłem. Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

już po temacie, ale z ekonomicznego punktu widzenia sprzedaj tą 64 i kup sobie 32, a reszte przeznacz na swoje hobby :smiley: Pozdrawiam.

 

no też bm tak zrobił sprzedał 64 i kupił 32 i jeszcze bym na plus wyszedł

Z ekonomicznego punktu widzenia i tak będzie stratny przy odsprzedaży.

 

Stratny będzie, ale na pewno coś zostanie. A nie ma sensu korzystać otwierać karty skoro i tak nie będzie działać tak jak zaplanował to producent kropka

Zawsze można kupić czytnik za 10 zł do PC i używać jako dodatkowa przestrzeń na dane.

Z doświadczenia wiem, że 90% sprzętu które obsługują wg producenta karty do 32GB obsługują też i większe. :slight_smile: