Czy temperatura podzespołów mojego komputera jest dobra?

widziałem jak na tych prockach mieli temperatury po 85 stopni, troche to “katuje” procka , tak więc przekroczenie te 4-5 stopnia na boxowym chłodzeniu to nie jest jeszcze tak zle :slight_smile:

 

Nowy cooler może o bardzo dużo zmniejszych temperature w stresie nawet o 10 stopni jak nie więcej, zależy co kupisz.

a to cooler to nie jest do podkręcanych procesorów? Bo do zwykłych to taki normalny wentylator? Można kupić cooler do niepodkręcanego procesora?

Wiadomo że jak ktoś podkreca procka to kupuje sobie lepszy cooler bo podkręcanie na boxowym chłodzeniu jest troche bez sensu. Ty mimo iż nie podkręcasz to możesz kupić sobie lepszy i się nie przejmować temperaturami które na boxowym chlodzeniu będą dośc wysokie.

czyli mogę kupić “cooler” tak? ten sam co się do podkręcanych procesorów używa?

To bez różnicy czy podkrecasz czy nie, jesli temperatury masz wysokie to warto w takowy zainwestować bo boxowe chłodzenie w tym procku to takie przejsciowe wyjscie :wink:

oto i screeny po 15 minutach grania w tomb rider, tylko ten z grafiki to chyba coś nie tak zrobiłam xD jak pisało burn up test to wyszedł komunikat że robię na własne ryzyko czyli to jakieś niebezpieczne chyba