Czy temperatura podzespołów mojego komputera jest dobra?

Mam nowy komputer ma miesiąc, poprzedni grzał strasznie (5lat) procesor przy wysiłku raz doszedł nawet 113stopni (skanowanie antywirusami), a była wymieniona pasta i oczyszczony z kurzu. Teraz mam nowy komputer i obudowę i komputer jak siedzę tylko oglądam filmy korzystam z internetu ma 50-57stopni. Raz miał 60, ale teraz mam z jednej strony szparę w obudowie (niedomknięta) na 7mm to może zaburzyło przepływ powietrza? Ale raz skanowałam 3x programem antywirusowym pod rząd to dobiło 69stopni (przy szparze) a skanowało po 10-15minut za każdym razem gdzieś. Ale przy innych antywirusach (mbam, avast) tak wysoko nie idzie tylko akurat przy tym tak było (dr web cure it) Wcześniej jak była domknięta obudowa to grałam 3 godziny w gry takie nie z tych najnowocześniejszych (2 godziny simsy 2 1 godzina tomb rider anniversary) i było jako 58-60 stopni. Dysk twardy ma 36 stopni, grafika obecnie 39 a najwięcej to było chyba 44 ale wtedy nie grałam w gry a nie pamiętam jaką temperaturę osiąga przy grach. Płyta główna obecnie 43 stopnie a tak ogólnie to nie patrzyłam ile ma kiedy indziej. Jak z tymi temperaturami? Mam dwa dodatkowe wentylatory w komputerze tam gdzie się dało włożyć

Opis problemu: wszystko i nic

 

Zapodaj screena z HWMonitor’a podczas obciążenia i w idle’u, jaki masz procek, jakie chłodzenie? Grafika jak 39*C to ok, ale też możesz podać model. Jaki zasilacz?

daję screena teraz, z hw monitor http://prntscr.com/2xxxm2 http://prntscr.com/2xxxsx Nie wiem co to “idl”

 

procesor mam ten http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4670-3-4ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54670-546529/

chłodzenie- nie mam coolera, mam normalny wentylator na radiatorze i dwa wentylatory jeden z przodu 2 z tyłu

 

zasilacz ten http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-atx-smart-550w-modular140mm-80-bronze-sp-550mpcbeu-440694/

 

karta graficzna http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-gtx770-n770-tf-2gd5-oc-546561/

 

grafika 39 ale w gry grałam tylko raz na razie i nie zmierzyłam temperatury wtedy, 39 to normalnie

Idle to gdy nic nie robisz :wink:

temperatury ok, dla procka:

Core i5-4670

Idle Temperature

Normal Temperature

Max Temperature

Tak więc tu jest ok, grafika tez ma dobrą temperaturke.

Idle - stan spoczynkowy. Mam rozumieć że tamte skriny to właśnie bez obciążenia? Mogłyby być minimalnie niższe ale nie ma jakichś wielkich powodów do zaniepokojenia, w końcu to chłodzenie BOX a nie dedykowane.

djkamil ale jest 53 stopnie max z tym że ja tylko filmy oglądam sobie a raz miał 69 stopni max jak 3x skanowałam pod rząd dr web cure it (ale przy mbam i avaście tak nie grzał). ale teraz jest ta szpara w obudowie. no ale ma tylko miesiąc wszystko. a minimalna temp teraz przekroczyła o 1 stopień 35 stopni :stuck_out_tongue: a grafika dobra ale nie grałam w gry więc nie obciążona. myślałam że może obudowa grzeje mocno w środku

 

“Mam rozumieć że tamte screeny to właśnie bez obciążenia?” no filmy oglądałam dziś tylko.

“w końcu to chłodzenie BOX a nie dedykowane” a jakie to są chłodzenia box i dedykowane?

 

mam pytanie np jak będzie komp miał ze 3 lata to ile gdzieś może temperatura np procesora się podwyższyć?

Najlepiej pograj w coś wymagającego troche minut, zeby obciążyc komputer i wtedy podaj screena z HWMonitor bo temperatury mogą sie sporo różnić :slight_smile:

na razie mam tylko grę tomb rider anniversary z tych “wymagających”, może być? jak coś jutro spróbować mogę, a ile minut mam gdzieś grać? Bo średnio mi się chce żeby długo siedzieć :stuck_out_tongue:

No ta gra raczej wymagająca nie jest ;D Pograj z 15 min zminimalizuj i zrób screena :wink: chyba ze wolisz testować temperatury pojedyńczo każdego podzespołu to do procka włącz na 10 min program OCCT a do grafiki program FurMark.

a tam po co pojedyńczo jak można razem :stuck_out_tongue: nie jest wymagająca, heh nie mam teraz lepszej :smiley: 15 minut wystarczy? Całkiem mało

 

ps. a temperatura płyty głównej może być?

Jeśli gra jest wymagająca i ustawisz detale na maxa to po 15 min powinno minimalnie wystarczyć ;D Po co pojedynczo? bo zalezy na czym sie skupia gra, czasem jest tak ze wymaga bardziej procka a czasem ze obciąza bardziej grafike :slight_smile: tak wiec gra nie zawsze obciązy np. procka tak jak OCCT :slight_smile:

dobra jutro zobaczę może zrobię tym occt i drugim :stuck_out_tongue: a pytanie temp płyty głównej dobra? a drugie pytanie- jak np komputer będzie miał ze 3 lata to ile podskoczą gdzieś temperatury? może być tak że będą prawie takie same?

Chwilowo jest oki :slight_smile: za 3 lata hm… to zalezy od wielu czynników :slight_smile: od tego jak będziesz dbać o komputer, czy będziesz go czyścic z kurzu w jakich warunkach będzie pracował, bo wiadomo jak w pokoju będzie kurz to osiądzie w obudowie, na wentylatorach i temperatury wzrosną :wink:

jak będę co pół roku czyścić z kurzu np to jak mogą wzrosnąć, dużo?

 

mam jeszcze pytanko- te 69 stopni przy skanowaniu 3x pod rząd dr web cure it może tak się zdarzyć taka wysoka temp i to normalne?

nie wiem ile tego kurzu będzie, jeśli normalne warunki i będzie co jakiś czas czyszczony to raczej tragedii nie będzie.

 

Jesli procek faktycznie miał te 69 stopni to nawet sporo ale z tego co czytałem kiedys boxowe chłodzenie do tego procka jest słabe i dlatego te temperatury są wysokie.

“nie wiem ile tego kurzu będzie, jeśli normalne warunki i będzie co jakiś czas czyszczony to raczej tragedii nie będzie.” przepraszam za upierdliwość ale tak w stopniach mniej więcej ile to może być? :smiley:

 

a czy różnica w nagrzaniu podzespołów po 15 minutach grania a po 5 godzinach jest duża, różna?

cięzko takie rzeczy określac ;D wiele czynników na to wpływa , może to byc kolo 5-8 stopni na okoooo ;D

uhm no dzięki mam na razie na dziś jeszcze pytanie- czy różnica w nagrzaniu podzespołów po 15 minutach grania a po 5 godzinach jest duża, różna?

 

i jeszcze jedno- jak np podczas skanowania antywirusem temp przekroczy np o 4-5 stopnie maksymalną to źle?

 

ile stopni obniżyć temp procesora może nieboksowe chłodzenie tylko te inne?

Pewnie w danym czasie grania osiągnie jakiś tam próg temperatury i dalej nie pójdzie.

 

Na pw ci wyśle fajny artykuł do poczytania :slight_smile:

dobra wyślij, dzięki :smiley:

 

jeszcze cosik-  jak np podczas skanowania antywirusem temp przekroczy np o 4-5 stopnie maksymalną to źle?

 

ile stopni obniżyć temp procesora może nieboksowe chłodzenie tylko te inne?