Czy temperatura procesora jest prawidłowa?

Witam

Tak jak w temacie. Czy temperatura procesora jest prawidłowa?

CPU Sensor Temperature = 36*C

CPU Core 1 Temperature = 35*C

CPU Core 2 Temperature = 32/33*C

Komputer chodzi 3 dni non-stop.

jaki model procka ? wydaje mi się że troszkę podwyższona lecz jak najbardziej w normie…

Zależy jaki to proc, ale jak na 3 dni bez odpoczynku to temp. jest niezła.

“Maksymalna temperatura pracy procesora firmy Intel nie powinna przekraczać 50 stopni Celsjusza, a AMD 55. Są to górne wartości graniczne przyjęte dla ciągłej pracy procesora. Początkujący pytają się często: Jaka jest optymalna temperatura pracy procesora? Odpowiedź jest taka: Im zimniej, tym lepiej. Przyjmuje się, że obniżenie temperatury procesora o 10 stopni wydłuży dwukrotnie jego życie”

źródło:

http://www.dzikie.net/index.php?art=ocguide&ap=4&cpage=1

=P~

supers , co to za dane? Spójrz do dokumentacji procesorów. Zapewniam Cię, że graniczne temperatury są dużo wyższe. Np. dla AthlonaXP Thunderbird i Pentiuma 4 maksymalna temperatura pracy wynosi 90 stopni. Dla Bartona już 85. Dla współczesnych CPU 50-60 stopni to nic nadzwyczajnego. Graniczna temp. będzie gdzieś w okolicach 70-80 stopni.

Teperek_Karol , Twój CPU ma temperaturę niewiele wyższą od otoczenia, więc jest ok.

baltek222 , pozostawiłbym Twoją wypowiedź bez komentarza ale nie mogę :smiley: Chłopaki! Co ma do tego model CPU? Dla wszystkich układów optymalna temperatura jest zbliżona. “lekko podwyższona” ha ha. Lekko podwyższoną to ma moja podczas ciężkich dni.

Ja mam AMD Athlon 64 X2 DUAL Core Processor 4600+

2,41 ghz

Teraz wyłączyłem go na noc to mam taką temperature

Cpu Sensor 34*C

Core 1: 33*C

Core 2: 29/31*C

Wszystko jak najbardziej w normie :slight_smile:

Zajrzyj sobie do biosów alarmy temperaturowe zaczynają się od 70C a kończą na 90C

35C to jest super temperatura