Czy ten dysk będzie odpowiedni do mojego laptopa?

Witam,
Czy dysk KINGSTON A400 240GB SS będzie dobry do mojego laptopa Acer Nitro 5? Chce wymienić HDD na SSD. Jak nie ten to jaki? 250GB mi wystarczy.

A w laptopie masz już jakiś dysk SSD zamontowany w gnieździe M.2?

Mam tylko dysk HDD, który mi już pada. Nie wiem czy to M2 czy SATA, czy coś innego, nie znam się wystarczająco. Jednak jestem na 95 procent pewny że go jest sata. Co mam w takim wypadku zrobić? Są dyski SSD na sata? Jakieś przejściówki? A może mój laptopy ma M2 w płycie głównej?

Skąd wiesz, że dysk pada? SMART na to wskazuje czy po prostu wolno pracuje komputer? Poza tym co to dokładnie za model? Masz opisane na naklejce na spodzie.

Oddałem dzisiaj laptopa do serwisu w celu wyczyszczenia chłodzenia i wymiany past na CPU i GPU. Z racji że to kuzyn mojego kuzyna, serwisant powiedział mi że strasznie wolno chodzi mój system, nawet jak na HDD, na początku zalecił zainstalować go od nowa. Po czym odpalił jakiś program, gdzie wykazało że to wina dysku i z biegiem czasu będzie chodził coraz wolniej. On pracuje w tym fachu odkąd pamiętam, więc nie może się mylić. Swoja drogą ciekawy serwis ma ten Acer. Jakiś czas temu oddałem laptopa na gwarancję z pretekstem, że laptop wolno chodzi i byłem prawie pewien, że to wina dysku. Naprawili USB, zażądali 140zl, a dysk niby ok. No i widać jak ok…

Trzeba było nie zgodzić się z naprawą, bo nie zrobili tego co mieli na protokole. USB zrobili Ci na odczepnego by zgarnąć kasę.

Podaj dokładny model tego laptopa, może zamontujemy coś na M.2 by nie tracić portu SATA - może będziesz chciał za jakiś czas więcej miejsca. Jeżeli jednak upierasz się przy dysku 2,5 na SATA to lepiej wziąć polecanego Cruciala MX500.

Czy dysk m.2 to rzeczywiście dobre rozwiązanie do laptopa? Chodzi mi o temperatury jakie osiągają nawet w przewiewnej budzie PC.

Można zamontować takiego Adata XPG 6000. Ma połowę transferu najszybszych dysków i nie powinien się bardzo grzać. Taki będę prawdopodobnie montował u siebie.

Wyczytałem, że mam M2 w laptopie, a HDD jest podpięty pod SATA. https://www.komputronik.pl/product/506051/acer-nitro-5-nh-q3rep-005-.html
To jaki do niego dysk? Ile mam w ogóle liczyć pamięci na W10 Home + jakieś 50GB wolnego miejsca żeby laptop działał płynnie? 100GB?

Nada się? :slight_smile:
https://www.neonet.pl/dyski-ssd/goodram-cx400-256gb-sata-iii-2-5-retail-ssdpr-cx400-256.html?___store=neonet&gclid=EAIaIQobChMIt6DKva-N5gIVhvdRCh0iKwqcEAQYAiABEgJdy_D_BwE

M.2 to tylko dysk Sata:

https://pl.answers.acer.com/app/answers/detail/a_id/61583/~/jakie-dyski-m.2-są-obsługiwane-przez-nitro-5

Zainstaluj coś lepszego niż Goodram, który boryka się z problemami.

Pod gniazdo M.2 nasz to:

Jeżeli jednak chcesz podmienić obecny dysk to nie widzę niczego innego niż Cruciala.

Podaj dokładną wersję modelu, jaki posiadasz. Ten laptop powinien posiadać dwa sloty na dysk SATA i M.2. Ten drugi przypadek bez konieczności usuwania HDD. Jeżeli jeszcze jako tako działa może być wykorzystany na dane.

Bez podania model, nie będzie potwierdzenia. Warto to sprawdzić, w cenie MX500 są już dyski PCie.

Powyżej masz linka, że NVMe nie zadziała. Model laptopa z Ryzenem 2500u ma tylko slot M.2 SATA.

Nie końca jestem do tego przekonany, tym bardziej że kod z sklepu, który podał to NH.Q3REP.005.
O ile takowy model posiada.

Acer Aspire 7, również informacją podawana była tylko z dyskami SATA, niektóre dysku M.2 PCie działały bez problemu.

Kod sugeruje AN515, modele z Ryzenem mają końcówkę -41 (RX550) oraz -42(RX560). Wg informacji z linka tam jest tylko SATA i jedynie producent mozę rozwiać wątpliwości - ewentualnie otwarcie laptopa i może gdzieś będzie informacja.

Dyskusja na forum Acera niestety mówi, że tylko SATA i koniec:

W takim razie trochę słabo. W tej cenie by był PCie.
Praktycznie zostaje MX500.