Czy ten dysk HDD zastąpi mi "warunkowo" dysk SSD?

302_hdtune_benchmark_wdc_wd800hlfs.png

Kupiłem go za 130 zł - jest to najmniejszy raptor 4 generacji czyli inaczej Velociraptor 1 generacji - ponoć to najszybszy* raptor który dodatkowo nigdy nie był dostępny do kupienia w sklepie (jeden 2,5 calowy talerz, najmniejsza gęstość z całej serii + 16 cache na 75 Gb i 10k RPM)

http://en.wikipedia.org/wiki/Western_Digital_Raptor

* http://www.overclockers.com/forums/show … p?t=575267

Na dysku trzymam system i 2-3 gry w które aktualnie “pykam” jak mam czas

I teraz do czego zmierzam - czy obecnie chodzące za 300-400 zł 60 GB dyski SSD znacząco wpłyną na mój komfort pracy czy zmiana będzie zbyt mała żeby zmarnować tak dużą (jak dla mnie) kasę za taka małą (jak dla mnie) pojemność ? Albo co Wy byście zrobili ? Wchodzilibyście w SSD czy dalibyście sobie spokój ?

PS Myślę też to o dokupieniu drugiego identycznego VRaptora od tego samego zaufanego sprzedawcy i połączeniu ich w RAID0, ale nie wiem czy się opłaca (mam SATA2)

Ten Raptor to nie jest takie cudo jak ci się wydaje, zwłaszcza porównując do SSD. Ja nawet nie pakowałbym się w podobne wynalazki i kupował SSD - jedynie w przypadku SSD widać różnice gołym okiem, komfort pracy i czas dostępu danych. Nawet przy SATA2 różnica w porównaniu do talerzowców jest gigantyczna

Caius Cosades ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.