Czy ten dysk jest sprawny

https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/w361hzqqyspf2-PL/image;s=1000x700
05, C4, C5 są w porządku. Patrzy się na wartości Raw, zgadza się?

Dziwi mnie ta szalona temperatura, jakby czujniki powariowały. Znalazłem taki opis:

Atrybut ID 07 ( 07 )
Seek Error Rate

Częstość błędów wyszukiwania głowic magnetycznych. W razie uszkodzenia mechanicznego systemu pozycjonowania, uszkodzenia serwa albo termicznej rozszerzalności dysku, ilość błędów wyszukiwania wzrasta. Więcej błędów wyszukiwania oznacza pogarszanie się stanu powierzchni dysku i podsystemu mechanicznego dysku. W nowych dyskach firmy Seagate np. serii 7200.11 ten parametr jest wysoki i jest to normalne dla tych dysków.
Krytyczny: Nie (Im niższa wartość tym lepiej)

Wartość dla 07 jest 349, więc wygląda na to jakby był trochę przypieczony. Czy dobrze to interpretuję?

Nie. Jakby z tym był problem to świeciłoby na żółto/czerwono. Sprawdź sobie dysk HD Tune albo Victorią dla pewności.

A czy nie jest tak, że ostrzegawcze kolory pokazują się dopiero po przekroczeniu określonych wartości, natomiast ilość błędów jednak wskazuje na to, że coś jest źle, i że wkrótce mogą się pojawić te ostrzegawcze kolory? W takiej sytuacji nie warto byłoby kupować tego dysku.
To nie mój dysk tylko wystawiony na olx.
Tu jeszcze screen z Victoria:

Chodzi mi o to, że nawet jeśli na chwilę obecną on wygląda ok, to czy za chwilę już nie będzie ok.

Dysk jest OK, Seagate w dziwaczny sposób wyświetla pewne parametry.

1 polubienie

Obserwuj jedynie czy rośnie ilość błędów pozycjonowania. Mogły powstać przez ruszanie dyskiem/komputerem podczas pracy, ale jeśli rosną bez powodu, to nie jest dobra oznaka :wink:

Zakładka S.M.A.R.T.

Wygląda na sprawny.Gdyby było coś nie tak,to świeciłoby na żółto i miałbyś napis uwaga.