Czy ten klucz Windows/Office z popularnego serwisu jest legalny, oraz dyrektywa UE

Aby ukrócić odwieczne pytanie o klucze z allegro i podpieranie się dyrektywami UE wklejam ten artykuł ze strony głównej portalu dla osób które na niego nie trafią, a interesuje je ten temat.

Lepiej kupić oem w sklepie np komputronic lub innym i prawo UE nie zabrania przenoszenia licencji oem, jeżeli mamy oddzielnie oprogramowanie. Wyjątek preinstalowane oem, ale czy EULA MS jest zgodna z prawem w UE co do zapiski o oprogramowaniu wstępnie już zainstalowanym na komputerze/laptopie ? Tego nie wiem.

Często ludzie mają fałszywą moralność. Sami nie ukradną, nawet zapłacą paserowi z allegro za ukradziony towar. Reszta, to milczenie baranów. Czytając fora, to u wielu właścicieli “legalnych kluczy z allegro” - wystąpił problem wyświetlenia monitu - Twój system nie jest oryginalny.

Co do przenoszenia licencji produktów w przypadku zmian sprzętowych, czy niektórych produktów MS, to nawet nie ma problemu. dzwoniło się i normalnie aktywowało.

System, to taka sama inwestycja, jak sprzęt. Drogi jest, ale obliczyć - za XP przez 11 lat - policzmy - wychodzi miesięcznie 5.30zł. Windows7 też za kilka lat będzie też miał wartość miesięczną 2.50zł, bo to przecież tania zbiorowa licencja acera. Jeszcze na spodzie marnuje się licencja na czystą instalację windows7.

Osobny nośnik z kluczem oem, to mijasz komendami w cmd. Ale preinstalowany system zwłaszcza z laptopów, to nieco, że ciężko przenieść licencję np na pc, po uprzednim usunięciu systemu z laptopa i instalacji na pc, to zdarza się, że aktywować nie chcieli. Mój kolega miał taką sytuację. Ale ostatecznie dopiął swego i mu aktywowali. :slight_smile:

Wielokrotnie aktywowałem systemy po zmianie sprzętowej i zawsze aktywacja przez Microsoft udawała się. Wystarczą dobre chęci i udowodnienie, że jest się posiadaczem legalnej kopii.