Czy ten komp nadaje się do gier?

Witam. Jestem zainteresowany kupnem takiego kompa :

Procesor i7 920 3,2 Ghz x 8 | Ram 8gb ddr3 2133 mhz geil leggera|Płyta Evga x58 classified 3|Chłodzenie corsair h60|Dysk nr1 ocz vertex 3 60gb|Dysk 2 Wd grenn 500gb|Obudowa Silentium Aquarius|Karta MSI HAVK 7870 2gb|Zasilacz Be quiet 630w 80+

Nie wiem czy jest on dobry do gier i czy opyla sie go kupować za 1550 zł ? Właściciel mówi że pc nadaje się do każdej gry i odpala ją w full detalach :slight_smile:

Coś tanio co do tej i7 ,nie jestem pewien

Jak za tą cenę się opłaca, ale pewnie komputer ma jakąś wadę czy coś za tanio

Pisałem z właścicielem powiedział że musi szybko sprzedać bo nie ma pieniędzy . Mieszkam niedaleko niego i umówilem się na testy tego pc . Na co zwracać uwagę ?

Autorze zejdź trochę z ceny może na jakieś 1300zł.

Komputer to pierwsze generacja i7, wygląda ok, i nawet by sie opłacało jak za tą cenę :slight_smile:

Dobry do gier ?

Zalezy do jakich ??

Na pewno sobie z większością poradzi w średnich w Full HD, a nawet czemu nie w Wysokich.

Procesor jest całkiem całkiem, to 4 rdzenie, grafika też ok, jest w miare ok, zasilacz porządny, nie ma sie do czego przyczepić, ale próbuj zjechać z  ceny jeżeli właściciel chce go szybko sprzedać.

Już zjechałem stówala i chciałem do 1400 ale powiedział że za tyle to woli siostrze oddać :slight_smile: i chłodzenie wodne też wydaje się porządne :stuck_out_tongue: powtarzam pytanie : na co mam patrzeć podczas sprawdzania takiego kompa?

tylko dla mnie 1500zł to cały czas za drogo, aż tyle to wszystko nie jest warte, niby procesor potężny ale na samym allegro chodzi za około 150zł, grafika około 500zł.

Na co patrzeć, he, ciężko powiedzieć na wszystko, czy chodzi dobrze, czy się podczas grania nic nie zacina, nie ma artefaktów, sprawdź sobie dyski programami Crystadiskinfo czy też HD Tune czy nie ma problemów i bad sektorów, czy temperatury podczas grania s ok, np. HWMonitor posprawdzać, testy można wykonać programem OCCT.

Jednym słowem patrzeć na wszystko i wszystko posprawdzać.

A za 1550 można by było zbudować jednostkę o podobnej wydajności ?

No nie za bardzo, lecz z wielka możliwością rozbudowy np. w przyszłości, a w tym przypadku jak to kupisz, i to zostaje ci tylko potem zmiana platformy.

Lub np. można zrobić z nowym i5, ale bez dedykowanej karty graficznej a za miesiąc 2 byś sobie dołożył w tedy, masz wydajniejszą jednostkę.

Aha no dobra dzięki :slight_smile:

A pograłbym sobie na nim w np . W Skyrima na maxie albo w Watch Dogs ?

Pograć pograsz, ale czy w Max, to nie wiem, w średnich powinien dać radę, ale nie zapewnię, patrząc po wymaganiach spokojnie powinien dać sobie radę w średnich.

Dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

W skyrima to powinien dac radę ja grałem na moim athlon 64 x2 4000+ i karta geforce gt9800 1 gb grałem na ultra :slight_smile:

przedewszystkim na zachowanie tego dysku  Dysk nr1 ocz vertex 3 60gb

zachowanie karty graficznej

 

to TY dyktujesz warunki ,

spytaj czy bez tego sprzeda  Chłodzenie corsair h60|

 

co do opłacalności w pewnym sensie się opłaca ze względu nawet na te podzespoły ,bo możesz sobie potem  tylko płytę nową wstawić i sam procesor nie budujesz zestawu od początku

 

ta karta jest całkiem fajna

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/MSI_Radeon_HD_7870_Hawk_efektowna_karta_dla_overclockerow_-_specyfikacja-39545.html

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/corsair-hydro-h80i-h100i-chlodzenie-wadliwe-serie-oznaczenia.html

 

powiec że Ciebie interesuje boxowe :slight_smile:

Dlaczego ma sprzedawać bez chłodzenia ?

Ale on nie ma boxowego bo go się pytałem wcześniej :d ale te jest dużo lepsze od boxowego chyba :smiley: