Czy ten komputer będzie dobry?

Witam. Odrazu mówie wiem że nie kupuje sie pc z allegro ale moje fundusze nie pozwalają mi na lepszy sprzęt i moje pytanie czy ten komputer posłuzy mi do grania w gierki? i drugie pytanie czy ten monitor (drugi link) bezproblemu podłączy mi sie z tym PC
Pozdrawiam !

1 PC :http://allegro.pl/okazja-do-gier-i5-4x3-6ghz-8gb-gtx1050-2gb-500gb-i6928730215.html

2 MONITOR : http://allegro.pl/monitor-led-hp-la2006x-20-1600x900-gw12-i6880458553.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ZWE5ZDY3OTAtMGIwYy00MGZkLWJjZjYtZWU2YjQ3ZDJmZDUwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=ddb6fef8-c444-4b1c-8edb-bfd044aa8eb4#thumb/2

Przy gtx 1050 będziesz mógł sobie pozwolić na średnie detale w fhd w nowych grach. W najbardziej wymagających tytułach część opcji graficznych trzeba będzie obniżyć do niskich. Przy niższych rozdzielczościach będzie lepiej.
Komputer z aukcji wydaje się być poskładany z części jakie plątały się po sklepie. Brakuje konkretów, model zasilacza, pamięci, dysku, płyty głównej, obudowa i reszta to wszystko niewiadome do momentu otrzymania przesyłki. Najpewniej to tylko wirtualny zestaw, składany gdy znajdzie się klient, stąd też zastrzeżenia co do przypadkowości podzespołów. Bardzo możliwe, wręcz pewne jest że dysk będzie w wersji refurbished. Nawet niektóre sklepy internetowe mają je w ofercie. Niektórzy są na tyle perfidni, że pakują części ze zwrotów czy nawet części używane.
Korzystniej wg mnie kupić sprzęt aktualnej generacji, choćby minimalnie gorszy (CPU), ale na pewno nowy i z pamięciami DDR4, większym dyskiem czy płytą z USB 3.0. Zasilacz budżetowy, ale mocniejszy niż Delta 350W, jaka najpewniej wyląduje w gotowcu z allegro, obudowa z USB 3.0 na froncie
http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=299501

Nigdy. Nie kupuj. Gotowców. Z Allegro.

Zastanawia mnie na czym tak mocno przyoszczędzili. Nie no, dali stary procesor, pewnie jakieś tanie mobo i tanie pamięci. Zasilacz niby markowy jak w opisie, ale jeżeli nawet to pewni stary szajs. Już lepszy chyba byłby komp poleasingowy niż taki składak.

Tu masz cuś takiego. Lepsze to niż allegrowy składak. 50 zł więcej.

Z i5 na pokładzie to już 2200

Może ten komputer cie nie pogryzie :joy::joy::joy::joy:
ale tak serio to lepiej brać coś współczesnego na DDR4,łatwiejsza rozbudowa póżniej.

Mimo, że Ivy Bridge, to 4 rdzenie zawsze będą lepsze od G4560.
Zastanawiam się tylko jakim cudem ktoś może mieć nowe podzespoły pod LGA1155.

Na twoim miejscu zaczekałbym aż wyklaruje się sytuacja z Core i3-8100. Być może będzie to tylko Kaby Lake Refresh kompatybilny z starymi płytami, a Coffee Lake to i5/i7.
Tym samym szłoby złożyć tani zestaw z 4 rdzeniami na płycie H110.

Na tym nie złoży nic w sensownej cenie, a raczej nie będzie też chciał czekać do przyszłego roku - bo wtedy dopiero będą budżetowe płyty i procki (teraz tylko Z370, a nie muszę przypominać, że gen 8 nie jest kompatybilny ze starymi płytami gdzie wyjątkiem będą niektóre płyty na z270).

Ten pentium jest hitem, ale jednocześnie przekleństwem Intela. Do GTX 1050 w zupełności wystarcza. 4 wątki to coś, czego w tych procesorach nikt się nie spodziewał i przez to i3 stał się nieopłacalnym procesorem.

Zaryzykuje i raczej zakupie ten sprzęt. Tylko czy ten monitor normalnie mi sie podłączy z tym kompem? nie będzie problemów?

Tak, monitor ma 3 rodzaje złączy więc możliwości podłączenia masz sporo. Najgorsze to z wykorzystaniem D-Sub, ale ta opcja odpada, gtx 1050 nie ma złączy analogowych. Zostaje DVI lub DisplayPort. Oczywiście musisz mieć kabel w takim standardzie jeśli nie będzie go razem z monitorem, a wg opisu tak właśnie będzie.
Sam LCD to model typowo biurowy, więc na pewno będzie mieć wiele przepracowanych godzin, a obudowa i powierzchnia panelu ciekłokrystalicznego będzie znosić trudy wieloletniej eksploatacji. Z tym musisz się liczyć.

Czyli będe musiał jakiś kabel dokupic?

Tak, DVI lub Display Port. Inaczej monitora nie podłączysz.

A jeżeli jest napisane na aukcji tylko :
złącze: D-SUB

Moge brać smiało ?

To znaczy, że nie podłączysz go do karty graficznej, czytaj co Ci kolega napisał wyżej.
Ogólnie to daj sobie spokój z tym monitorem