Czy ten komputer jest dobry?

hey,

Jestem “nowym użytkownikiem forum”. I chciałbym się zapytać czy da się złożyć komputer stabilny/dobry z takich części::::::::::::::::: może coś wymienić…może coś nie pasuje…lub czegoś brak :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Procesor Intel Core i5 2500 3.30 GHz LGA1155

Płyta Socket LGA1155 Asus P8P67 PRO Rev.3.0 pł. gł.

DIMM PC-1600 DDR3 8GB Corsair Vengeance XMP CL9 RAM

co do karty graficznej nie wiem którą wybrać, jedną z tych------> http://www.camino.pl/produkty,6,karty-g … ,12,1.html

dysk SSD HDD Solid State Drive 2.5" 60GB Serial ATA SSD Vertex2 OCZ Technology

HDD Serial ATA 600 1 TB Seagate ST31000524AS

Zasilacz ATX 650W Chieftec APS-650C

stacja DVD R/RW LG GH24NS50 Serial ATA SecurDisc Black BOX

wentylator dodatkowy kupować ?

Wszelkie opinie i rady mile widziane, chyba o niczym nie zapomniałem… 8)

Bizonol ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeśli masz zamiar kupić mobo z chipsetem P67 to warto doinwestować kilkanaście złotych do i5 2500k czyli wesji z odblokowanym mnożnikiem :wink:

Z kart polecam TWIN FROZR II (lub III) mają one bardzo dobre chłodzenie.

Do reszty nie mam większych zastrzeżeń, ewentualnie można pomyśleć o zmienianie chłodzenia procesora jeśli boxowe będzie za głośne. Można by pomyśleć jeszcze na zmianę dysku na np. Samsunga.

P.S Obudowę już masz?

Nie, nie mam obudowy. Będę za godzinkę.

Przede wszystkim nie napisałeś ile możesz przeznaczyć na komputer oraz jakie ma być jego przeznaczenie. Jak podasz te informacje to będę w stanie ci coś doradzić :slight_smile:

Ale tak jak już napisał SzoteK warto dopłacić do procesora i5-2500k, a dysk zmienić na Samsunga F3.

Co do podanych kart graficznych to z tych propozycji godna uwagi jest jedynie wersja od MSI: GTX 570 Twin Frozr III OC, reszta to karty z chłodzeniami referencyjnimi.

Zasilacz także warto zmienić na: XFX XXX 650W