Czy ten komputer jest odpowiedni do swej ceny?

Witam…

Chciałem sobie kupić nowego kompa, ale nie jestem do końca przekonany, czy to, co piszą w sklepach na etykiecie, jest rzeczywiście warte swojej ceny. Oczywiście mógłbym sobie złożyć komputer i pewnie kosztowałoby to mniej, niż kupować gotowy, ale nie jestem do końca przekonany i wolałbym kupić gotowy, żeby mieć pewność, że procesor, albo karta pamięci, będą pasowały do płyty głównej

Ostatnio byłem w Vobisie i zobaczyłem nie zły komp za 2800 zł. Chciałem go kupić, ale wydaje mi się, że jego cena jest trochę za wysoka jak na te parametry. Czy wy dalibyście tyle za ten komputer?

Zrobiłem zdjęcie etykietki (nie jest ono w dobrym stanie, bo robiłem z komórki, ale najważniejsze rzeczy widać):

http://img810.imageshack.us/img810/4377 … 135701.jpg

Chciałbym wydać na komputer (stacjonarny) z systemem operacyjnym nie więcej niż 2000 zł, ale nie wiem, czy jest to możliwe. Nie chciałbym Visty, bo już wiele negatywów na jej temat się naczytałem, więc lepiej już mieć Siódemkę. Komp ogólnie jest mi potrzebny między innymi do pracy z grafiką (Ps Cs5, Ai, Gimp etc.), czyli musi mieć odpowiednią kartę graficzną (ale najlepiej taką, która nie będzie zbyt przeładowana i niepotrzebnie zżerała RAMów) oraz pamięć RAM. Nie chciałbym wyłączać za każdym razem Ps gdy chcę włączyć Ai, bo nagle okazuje się, że mam za mało pamięci (a do tego dochodzi jeszcze sam system operacyjny, więc tak, żeby RAMów starczyło). Wiadomo, że procesor 32bitowy odpada, bo podobno przyszłością są procesory 64bitowe- ale już nie wiem do końca, co lepsze. Nie wiem też w którym momencie jest procesor jedno, dwu albo 4-ro rdzeniowy. Raz jest napisane ‘Intel dual core’, innym razem ‘2 duo’. Do tych nowszych systemów operacyjnych potrzebny jest chyba co najmniej 2. rdzeniowy procesor - jak się to ma w tym, do którego zdjęcie umieściłem powyżej? Co do samego komputera, to chciałbym również, aby bez zbędnego spowalniania komputera, móc normalnie i szybko edytować filmiki z różnych uroczystości albo po prostu na YT - korzystam z Ulead Video Studio.

Dajcie znać, czy taki komputer opłaca się kupować, czy lepiej poczekać na coś innego. A może sami chcielibyście coś polecić?

Pozdrawiam i proszę o opinie (dyskusje mile widziane).

Jak zwykle nie podają marki RAMów ani zasilacza :stuck_out_tongue:

Dlatego nie polecam kupować komputerów złożonych w sklepach; najlepiej samemu złożyć komputer z markowymi RAMami i zasilaczem, ew. powiedzieć, co ma być w komputerze (jakie podzespoły) i niech oni złożą (ale to specjalne serwisy komputerowe).

Jaką markę pamięci RAM byś polecił i jaki zasilacz?

Jak z resztą podzespołów - uważasz, ze są okay, czy raczej przeładowany ten komputer jak na moje potrzeby? a może zapomnieli o czymś (oprócz podania marki Ramów i jaki zasilacz ;))?

Trochę za drogi zestaw.

Tak też myśl.

Na ile byś go wycenił? 2400,-?

Monitor też w kwocie do 2000 ?

Coś koło tej kwoty. Lepiej poszukać w jakimś dużym sklepie podzespołów (komputronik jest drogi) i samemu złożyć. Będzie szybszy i tańszy.

Nie, nie. Bez monitora, bo ten już mam :slight_smile:

Właśnie też się nad tym zastanawiałem, ale sprawa jest taka, że sam raczej nie chcę sobie składać, bo mogę coś schrzanić, a jak pójdę do sklepu, to mi złożą i zapłacę pewnie tyle samo, co za ten w Vobisie :confused:

A słyszał ktoś coś o Bit Komputerze w Krakowie? Nie wiem czy w innych miastach też mają sklepy, ale z tego co mi ktoś kiedyś mówił, to dobry sklep, ale nie wiem czy drogi, czy tani :confused: - albo wlodipol.home.pl

Jak nie chcesz sam składać, to albo do serwisu komputerowego się udaj, albo na allegro szukaj gotowych zestawów.

raz składałem sobie kompa w bitcomputer i pózniej tego żałowałem,na dzień dobry był dysk spieprzony,a na nowy musiałem czekac miesiac czasu,w dotaku obsuga nie jest mila,we wlodipolu skladalem tez kompa i do dzisiaj mi smiga ,tak ze raczej wlodipolu bym ci polcal ceny nie sa wygrowane,a na zlozenie czeka sie jakies 3 dni

Może coś takiego (w cenę wliczona wysyłka):

Mobo: ASROCK N68C-S 180 zł

Proc: AMD ATHLON II X3 440 297 zł

Pamięć: GOODRAM DDR3 2x2GB PC1333Mhz CL 9 334,99 zł

Dysk: DYSK SAMSUNG 500GB HD502HJ seria F3 178,99 zł

Grafika: ASUS HD4870 GLACIATOR 1GB 256Bit 495 zł albo ASUS Radeon HD 5770 512MB GDDR5 128bit 505 zł

Zasiłka: OCZ StealthXStream 2 500W 80PLUS 259,99 zł

Buda: Thermaltake V3 CZARNA GAMER PLEXI BLUE FAN 185 zł


1930,97 zł z HD4870 + monitor 2550,97

1940,97 zł z HD5770 + monitor 2560,97 zł

Ewentualnie monitor: BENQ 21,5’ E2220HDP FullHD DVI/D-SUB/USB 50000:1 620 zł

Benq ma 24 calowe LCD w okolicach 600 złotych.

Ten zestaw, co podałeś (z Vobisu) jest za drogi. Wyceniłbym go na 2300.

A zasilacz gdzieś tak z 500W, byle był z listy dobrych zasilaczy. RAMy mogą być, co podał jasiu87.

2300 za i3, GT320 no name ramy, no name zasilacz i no name płyte głowna ?!

Tuż to jest złom … za te 2300 można złozyc znacznie wydajniejszy zestaw.